علم و دانش بین المللی آریوپذیرش تحصیلی
ویزای کار آلمانتحصیل در خارج
علم و دانش بین المللی آریوعلم و دانش بین المللی آریو
اخذ پذیرش دانشجویی اتریش | آلماناخذ پذیرش دانشجویی اتریش | آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان بعنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین قطعب صنعتی جهان مورد تقاضای اکثریت داوطلبان به تحصیل در خارج از کشور می باشد.

آلمان بعنوان کشوری پیشرفته با امکانات آموزشی، رفاهی مطلوب و نیاز بازار کار به نیروی تخصصی و تحصیل کرده می تواند مقصد نهایی برای تحصیلات تکمیلی و زندگی اکثر داوطلبان تحصیل در آلمان باشد.

موسسه علم و دانش بین المللی آریو  آمادگی دارد برای متقاضیان علاقمند به تحصیل از دانشگاه‌های آلمان در کلیه مقاطع پذیرش بگیرند.

چرا تحصیل در آلمان

انگیزه تحصیل در آلمان را می توان از جنبه های مختلفی مورد ارزیابی و سنجش قرار داد. اما عمدترین این دلایل را می توان اینگونه بر شمرد؛ جامعه مهاجر پذیر و چند فرهنگی کشور آلمان طی سالهای گذشته، بورسیه ها و کمک هزینه های دانشجویی در برخی از دانشگاه ها امکان تحصیل رایگان، برخورداری از امکانات و فضاهای آموزشی با استاندارد های روز، امکان کار حین تحصیل، فرصت های شغلی و اشتغال بعد از اتمام تحصیلات و دریافت اقامت دائم کشور آلمان.

هزینه تحصیل در آلمان

یکی از علت‌های جذابیت دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان خارجی عدم پرداخت شهریه باشد. اما  نکته قابل توجه اینکه امکان تحصیل رایگان در همه ایالت‌های آلمان وجود ندارد.

بطور مثال در ایالت ‌شهر برلی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برلین در نخستین رشته در تمامی مقاطع شهریه‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌شود.

 این قانون برای دانشجویان خارجی و غیرعضو در اتحادیه اروپا هم معتبر است.

 نکته قابل توجه در خصوص هزینه تحصیل در آلمان

دانشجویان دانشگاه‌های دولتی برلین اما ملزم به پرداخت مبلغی برای پوشش هزینه‌های اداری و در ازای استفاده از خدمات اجتماعی و دانشجویی هستند که بسته به موسسه آموزش عالی متفاوت است.

 برای مثال در دانشگاه آزاد برلین این مبلغ برای ترم زمستانی ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ حدود ۳۲۰ یورو تعیین شده که هزینه‌های دانشجویی و خدمات اجتماعی و اداری و بلیط دانشجویی در هر ترم را در بر می‌گیرد.

در این خصوص از کارشناسان ما مشاوره دریافت نمایید.

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان به عواملی مانند شهر محل سکونت و عادات شخصی بستگی دارد و به همین دلیل نمی‌توان عدد دقیقی را عنوان کرد. اما میتوان گفت که بر اساس محل سکونت و سبک زندگی، این عدد میتواند بین 550 تا 750 یورو در ماه قرار بگیرد.

از مزیت های رفاهی و تحصیل در آلمان می توان به سیستم حمل و نقل دانشجو در شهر محل سکونت و کلیه شهرهای اطراف که بصورت رایگان می باشد اشاره کرد.

هزینه تردد دانشجویی در آلمان

دانشجو آلمانی هر ترم یعنی هر 6 ماه یکبار مبلغی حدود 300 یورو به دانشگاه می پردازد و در عوض کارت حمل و نقل رایگان(Semester Ticket) دریافت می کنند . در واقع این کارت کارت دانشجویی شما نیز محصوب می شود. که بواسطه آن دیگر نیازی به خرید بلیط اتوبوس و یا مترو ندارد و رفت و آمدش در شهر محل سکونت و یا شهرهای اطراف کاملا رایگان خواهد شد. هزینه ی Semester Ticket در حدود 300 یورو به ازای هر ترم است.

هزینه بیمه دانشجویی در آلمان

هزینه های درمانی در آلمان گران می باشد. اما دانشجو با پرداخت بیمه در هر ماه، کارت بیمه دریافت می کند که بواسطه آن در سراسر اتحادیه اروپا میتواند بصورت رایگان تحت مداوا قرار بگیرد.

 هزینه بیمه دانشجویی برای دانشجویان زیر 30 سال 160 یورو است که نصف این مبلغ را دولت آلمان و نصف دیگر را دانشجو (بدون درنظر گرفتن ملیت) یعنی 80 یورو در هر ماه.

اجازه کار  حین تحصیل در فرانسه

طبق قانون در آلمان دانشجویان در هفته 20 ساعت اجازه کار دارند، بدون شک سطح زبان آلمانی و مهارتهای شما بسیار کمکتان خواهد کرد تا کار مناسب با درآمد مناسب پیدا کند.

در صورت تخطی از ساعات کاری مجاز باید به سیستم تأمین اجتماعی کشور آلمان پول پرداخت کنید. البته اگر در خودِ دانشگاه و با عناوینی مثل دستیار پژوهشی به کار مشغول شوید، می‌توانید از حد تعیین‌شده بیشتر کار کنید.

فراموش نکنید که قوانین اشتغال در ارتباط با دانشجویان خارجی بسیار سخت‌گیرانه هستند. چنانچه آن‌ها را رعایت نکنید حتی ممکن است از کشور آلمان اخراج شوید!

بورس های تحصیلی در آلمان

تحصیل در آلمان از این لحاظ که آلمان جزو ارزان ترین و دانشجویی پذیرترین کشور اروپا برای تحصیل است این کشور در سطح بین المللی هم دارای اعتباری ویژه ای است.

طیف وسیع بورسیه های دولتی و غیر دولتی برای علاقمندان به تحصیل در آلمان قبل دریافت می باشد. بسته عواملی همچون سن، مقطع مورد درخواست متقاضی تحصیل در آلمان و رزومه تحصیلی و کاری میزان و نوع بورسیه می تواند متغیر باشد.

کارشناسان موسسه علم و دانش بین المللی آریو ضمن بررسی شرایط داوطلبان تحصیل در آلمان تجربان خود در این خصوص را با شما به اشتراک می گذارند.

تقسیم بندی مراکز آموزش عالی آلمان

ادامه تحصیلات در آلمان معمولا در یکی از مراکز به شرح ذیل امکان پذیر می باشد:

۱-دانشگاه ها

نظام آموزشی کشور آلمان در دانشگاه های این کشور منطبق با نظام بین المللی است و در سه مقطع bachelor, master و PhD دانشجو می پذیرد. اشخاص در دانشگاه ها به غنی سازی دانش تئوری خود در کنار فعالیت های علمی پژوهشی می پردازند. بعد از پایان تحصیلات خود این افراد می توانند وارد مقطع بعدی و یا در صورت تمایل وارد بازار کار شوند.

۲- مراکز آموزش عالی فنی در آلمان

کسانی که علاقه دارند با یادگیری عملی حرفه های مختلف وارد بازار کار شوند می توان تحصیل در این مراکز را برگزینند. این امکان برای این افراد وجود دارد که در کنار دروس تئوری آموزش عملی حرفه مورد نظر خود را نیز داشته باشند. ورود به این مراکز به راحتی امکان پذیر نیست و همواره لازم است متقاضیان آزمون ورودی مربوطه را پشت سر بگذرانند. داشتن مهارت های زبان آلمانی در سطحی بالا, برای ورود و تحصیل در این مراکز الزامی می باشد.

۳- آکادمی های آموزشی هنر و موسیقی در آلمان

برای افرادی که علاقه و استعداد تحصیل در انواع رشته های هنری مانند: نقاشی, گرافیک, سینما, مد و لباس و … را دارند تحصیل در این مراکز گزینه خوبی است. البته شایان ذکر است که متقاضی باید توانایی آن را داشته باشد که در آزمون های عملی این موسسات شرکت کند نمره قبولی را کسب نماید و همچمین در مصاحبه شفاهی این آکادمی ها نیز موفق جلوه نماید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش برای کالج های آلمان

 1. ترجمه ی مدرک دیپلم و ریز نمرات
 2. ترجمه ی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 3. کپی پاسپورت
 4. کپی شناسنامه
 5. عکس ۴×۶ متقاضی
 6. مدرک زبان آلمانی حداقل B1
 7. کارنامه ی قبولی در کنکور سراسری (در صورت وجود)

متقاضیانی که یک سال تحصیلی یعنی معادل ۲۴-۳۰ واحد درسی در دانشگاه های سراسری یا آزاد را در ایران گذرانده اند می توانند مستقیما وارد دانشگاه های آلمان (بدون نیاز به کالج) شوند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه ی آلمان

 • خلاصه سوابق کاری و آموزشی
 • توصیه نامه(حداقل دو عدد)
 • عکس پاسپورت
 • کپی پاسپورت
 • گواهی آزمون GMAT / GRE (در صورت وجود)
 • گواهی پزشکی
 • بیمه نامه دانشجویی
 • فرم های مربوطه
 • اثبات بودجه و تمکن مالی متقاضی تحصیل در آلمان

کلیه مدارک باید به زبان آلمانی و در ترتیب مورد نظر سفارت ارائه شود جهت راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقالات تحصیل در آلمان

تماس با ما:

دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد، خیابان نهم شرقی (شعبانی)، پلاک ۲۴، طبقه ۳، واحد ۱۸


تلفن: 

26764801 – 26765841 – 26767780

ایمیل: info@arioapply.com

کشورهای مقصد:

آلمان                                          فرانسه

اتریش                                          ایتالیا

سوئد                                          گرجستان

اسلواکی

دسترسی سریع:

خانه                                         

درخواست مشاوره

مقالات مهاجرت                 

تماس با ما                          

آریو اپلای

موسسه  “آریو گستر تیارا” با در اختیار داشتن کارشناسان و وکلای حرفه یی و متعهد در کشورهای مختلف آمادگی دارد در امور اخذ پذیرش تحصیلی و امور مهاجرتی در کشور مبدا و مقصد همراه موکلین گرامی خود باشد.

به سایت آریو اپلای خوش آمدید
به دلیل شیوع کروناویروس می توانید تلفنی مشاوره رایگان بگیرید

ارسال
close-link