تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند یکی از دغدغه های فکری جوانان امروز است که به دلیل شرایط مناسب تحصیلی در این کشور مورد توجه قرار گرفته است. در کشور هلند امکانات متعددی برای پیشرفت تحصیلی در اختیار داوطلبان قرار داده می شود که استفاده از آن ها مزایای قابل توجهی به همراه می آورد. مدارک تحصیلی معتبر ارائه شده در دانشگاه های این کشور نیز همواره سبب جلب توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی می شود. اما برای استفاده از این شرایط باید با برخی از قوانین ویژه دریافت ویزای تحصیلی این کشور آشنایی داشته باشید.

Study in the Netherlands

تحصیل در هلند در مقطع دبستان و دبیرستان

تحصیل در هلند در مقاطع پایین تر با ساختار و برنامه تحصیلی به خصوصی انجام می گیرد. دانش آموزان به سادگی می توانند، برای دریافت این شرایط تحصیلی اقدام کنند. دانش آموزان برای تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای ۴ سال دبیرستان را در این مدارس طی می کنند و برای تحصیل در سایر رشته ها تا ۵ سال برای دریافت دیپلم خود حضور به عمل می آورند.
اکثر مدارس موجود در این کشور به زبان انگلیسی هستند و به همین خاطر دانش آموزان به سادگی می توانند با یادگیری زبان بین المللی و دریافت مدارک زبان مربوطه موفق به تحصیل در این مراکز تحصیلی شوند. هر یک از این دانش آموزان نیاز به حضور یک سرپرست دارند که باید به همراه آن ها برای تحصیل به این کشور مهاجرت کند. این مسئله در منشور تحصیلی این کشور قرار می گیرد. حضور سرپرت به پیشرفت تحصیلی هر یک از این دانش آموزان کمک می کند. کلیه دانش آموزان در این مدارس از نظر جنسیت، نژاد و میزان ثروت در یک جایگاه قرار می گیرند.

Study in the Netherlands

شرایط تحصیل در کشور هلند در مقطع کارشناسی

تحصیل در هلند در هر یک از مقاطع با شرایط ویژه ای انجام می گیرد. در هر یک از مقاطع تحصیلی این کشور هزینه های به خصوصی برای دریافت ویزای تحصیلی مشخص می شود. در وهله اول باید مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا فراهم شود. این مدارک شامل مدرک دیپلم دوازده ساله به علاوه مدارک زبان است که از مهمترین مدارک پذیرش تحصیل در هلند به شمار می روند.
در بخش بعدی نمرات زبان مورد نظر قرار می گیرند که باید بالای ۶ باشند. همچنین معدل دیپلم نیز باید بالای ۱۳ باشد. طول دوره این ویزا ۴ ساله است و دانشجویان در طول تحصیل قادر به دریافت کار دانشجویی نخواهند بود. به این ترتیب رعایت این قوانین مهم برای دریافت امکانات تحصیلی در این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.
دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور می توانند، در ۵ نوبت درخواست داده و از ترم های تحصیلی مختلف برای حضور در این دانشگاه ها استفاده کنند. این کشور دارای ۱۷ دانشگاه و موسسه آموزشی است که به داوطلبین خدمات رسانی می کنند و شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی را فراهم خواهند کرد.

محدودیت های سنی برای تحصیل در کشور هلند

تحصیل در هلند با محدودیت های به خصوصی رو به رو است که افراد باید آن ها را به خوبی رعایت کنند. در این کشور شرایط تحصیلی مطلوبی برای رده های سنی به خصوص در نظر گرفته شده است. در این خصوص شرایط سخت گیرانه ای برای تعیین رده های سنی مختلف فراهم شده است. دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور باید در رنج سنی ۲۷ تا ۲۹ سالگی اقدام کنند. به این ترتیب این شرایط به خوبی شامل حال آن ها می شود.
همچنین کسانی که با مدرک کارشناسی ارشد در این کشور اقدام به تحصیل می کنند، باید در رنج سنی ۴۰ سالگی قرار داشته باشند. این شرایط سنی برای تحصیل در این کشور به خوبی رعایت می شود و همه افراد از آن تبعیت می کنند.

Study in the Netherlands

شرایط بورسیه تحصیلی در کشور هلند

این شرایط برای برخی از دانشگاه های معروف کشور هلند مورد استفاده قرار می گیرند و در هر یک از آن ها هزینه های به خصوصی برای دانشجویان فراهم می شود. دانشگاه های آمستردام، اترخت، دانشگاه دولتی هلند، دانشگاه لیدن و…. هر یک از این شرایط بورسیه پشتیبانی می کنند. در صورتی که دانشجویان در طول دوره تحصیل زبان هلندی را فرا بگیرند، از این شرایط بورسیه بهره مند خواهند شد. در صورتی که دانشجویان در مقطع دکترا اقدام به تحصیل نمایند، معدل بالا و نمره زبان خوب آن ها را در دریافت این مدارک بورسیه یاری می رساند.

جمع بندی

در این گزارش برخی از مهمترین شرایط تحصیل در کشور هلند را بررسی کرده و این شرایط را برای مقاطع تحصیلی مختلف مورد بررسی قرار دادیم. هر یک از داوطلبین با تحصیل در این کشور می توانند شانس خود را برای دریافت اقامت در این کشور افزایش دهند. هلند شرایط ویژه ای برای دانشجویان در رده های سنی مختلف فراهم می کند. به این ترتیب سالانه استقبال بالایی از این شرایط تحصیلی در این کشور به عمل می آید.

تحصیل در هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×