مهاجرت

مهاجرت

امروزه بسیاری از مردم دغدغه مهاجرت دارند و برای رسیدن به آمال و آرزوهای خود به دنبال راهی برای مهاجرت از کشور می گردند. برخی نیز در راستای تحقق اهداف تحصیلی و کاری خود ورود به یک کشور جدید را انتخاب می کنند. مهاجرت انواع مختلفی دارد و در دسته بندی های گوناگونی انجام می گیرد. هر یک از روش های مهاجرتی با در نظر گرفتن شرایط افراد انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

Migration

انواع مهاجرت

استفاده از هر یک از روش های مهاجرتی با در نظر گرفتن شرایط و اهداف افراد انجام می شود. هر شخصی بسته به شرایط خود یکی از روش های مهاجرتی را انتخاب کرده و از آن استفاده می کند. به این ترتیب برای این منظور ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید. همچنین در نظر گرفتن میزان بودجه نیز برای استفاده از هر یک از روش های مهاجرتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای استفاده از هر یک از این روش ها باید حتما سرمایه و بودجه خود را مشخص کرده و هزینه های پیش رو را برآورد کنید.
در این مقوله شما با مفاهیمی مانند ویزا، تابعیت و اقامت رو به رو می شوید که هر یک از آن ها در مراحل مختلف مهاجرت شما مورد استفاده قرار می گیرند. با هر یک از این روش ها شما می توانید، از امکانات و شرایط موجود بهترین استفاده را داشته باشید. در ادامه برخی از روش های مهاجرتی را بررسی می کنیم.

Educational immigration

مهاجرت تحصیلی

یکی از مهمترین روش هایی که در سال های اخیر مورد استفاده مهاجرین کشور ما قرار گرفته است، مهاجرت از طریق فرصت های تحصیلی است که در کشورهای بیگانه برای افراد در نظر گرفته می شود. برای استفاده از این فرصت های تحصیلی باید حتما از یکی از موسسات آموزش عالی در کشور مورد نظر پذیرش دریافت کنید. نامه های پذیرش این دانشگاه ها برای متقاضیان واجد شرایط ارسال می شود.
به علاوه ارائه مدارکی برای تامین زندگی از نظر مالی نیز در این روش مهاجرتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما باید ثابت کنید که از عهده هزینه های زندگی خود در کشور محل تحصیل بر می آیید. به این ترتیب به سادگی می توانید، از شرایط این ویزا برای پیشرفت تحصیلی استفاده کنید. در این شرایط وضعیت بهداشت و درمان و امنیت عمومی و سیاسی شما نیز مورد بررسی قرار می گیرد. شما نباید برای کشور مورد نظر، یک تهدید محسوب شوید. پس از این موارد نیز در پرونده شما مورد بررسی قرار می گیرند.

work migration

مهاجرت کاری

یکی از مهمترین روش های مهاجرتی که از طرفداران زیادی در کشور ما برخوردار است، مهاجرت کاری است. در این شرایط فرد می تواند، همزمان با زندگی در کشورهای پیشرفته از شرایط کار آن ها نیز بهره مند شده و به کسب درآمد بپردازد. ویزای کار یکی از شرایط مهم مهاجرتی در برخی از کشورهای اروپایی است که برای جبران نیروی کار مورد نیاز خود در اختیار مردم کشورهای دیگر قرار می دهند.
این ویزا به کارگران ماهر در سر تا سر دنیا اختصاص داده می شود. در کشورهای مختلف مشاغل بسیاری وجود دارند که برای حضور مهاجرین مناسب هستند؛ از میان آن ها می توان به مشاغل حیطه پزشکی مانند پرستاری، پزشکی عمومی و… اشاره کرد. متخصصین آی تی و امور مالی نیز جایگاه مهمی در مشاغل مهاجرتی کشورهای بیگانه دارند و فرصت های شغلی مناسبی برای آن ها در نظر گرفته شده است. در این زمینه قراردادهای کاری نیز یک امتیاز برای متقاضیان مهاجرت کاری محسوب می شوند.
شما می توانید، برای دریافت کارت ابی از کشور مورد نظر خود، با یکی از شرکت های مربوط به حیطه کاری خود قرارداد یک ساله ببندید. به این ترتیب شرایط ویزای کاری شما ساده تر خواهد شد.

Residential immigration

مهاجرت اقامتی

یکی دیگر از مقوله های مهمی که در فرایند مهاجرت مطرح می شود، دریافت اقامت کشور مورد نظر است. در صورتی که از این شرایط اقامتی بهره مند شوید، به تدریج به عنوان شهروند معرفی شده و کلیه حقوق مربوط به شهرواندن شهر مورد نظر برای شما در نظر گرفته می شود. پس از این ویزا، ویزای تابیعت شما صادر می شود که حضور شما را در کشور مورد نظر ساده تر می کند.

مهاجرت با استفاده از سرمایه گذاری

در صورتی که شما از استطاعت مالی مناسب برخوردار باشید، بدون شک از این شرایط مهاجرت نیز بهره مند خواهید شد. شما می توانید، بخشی از سرمایه خود را برای سرمایه گذاری در کشور مورد نظر صرف کنید و به این ترتیب از شرایط مهاجرتی و اقامتی آن استفاده نمایید. خرید ملک، تاسیس شرکت و… از مهمترین روش های سرمایه گذاری در کشورهای خارجی به شمار می رود.
برای این که بتوانید، از شرایط اقامتی کشور مورد نظر از طریق سرمایه گذاری استفاده کنید، باید حتما مالیات مربوط به کشور را نیز پرداخت کنید. برای دریافت کارت اقامتی خود به پرداخت به موقع مالیات خود توجه داشته باشید.

Migration through marriage

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش هایی که مهاجرت را برای علاقه مندان ساده تر می کند، ازدواج با یکی از بومیان کشور مورد نظر است. به علاوه شما می توانید، با کسی که تابعیت کشور مورد نظر را دارد، ازدواج کنید و شما نیز از شرایط اقامتی آن کشور بهره مند شوید. به علاوه در صورتی که فرزند شما در خاک کشور مورد نظر به دنیا بیاید، تابعیت آن کشور به فرزند تعلق می گیرد و به دنبال آن پدر و مادر نیز می توانند، تا سن قانونی فرزند خود در کشور مورد نظر حضور داشته باشند.

جمع بندی

در این گزارش در خصوص فرایند مهاجرت و روش های مختلف آن اطلاعاتی ارائه کردیم. بسیاری از افراد به دنبال دنیای آرزوهای خود از این شرایط مهاجرتی استفاده می کنند. اما در نظر گرفتن نکات اصولی فرایند مهاجرت به شما کمک می کند که از این امکانات بهترین استفاده را به عمل آورید. در این فرایند فراهم کردن بودجه کافی، کسب مهارت های زبانی و… به شما کمک می کند که بدون مشکل در کشور مورد نظر سکونت کرده و از امکانات موجود در آن بهره مند شوید. در هر کشور قوانین به خصوصی برای حضور مهاجرین در نظر گرفته می شود.

مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم