۱۰ مدرسه فوتبال برتر جهان

۱۰ مدرسه فوتبال برتر جهان را بشناسید

مدرسه فوتبال محلی برای تحقق رویای فوتبالیست های آینده جهان است. همه بازیکنان جوان فوتبال آرزو می کنند که در یکی از لیگ های برتر جهان بازی کنند.

اما تنها بهترین ها و سخت کوش ها می توانند رویای خود را عملی کنند. برای اینکه شما به یک فوتبالیست عالی تبدیل شوید. باید ضمن آموزش فوتبال حرفه ای، اصول کار تیمی، تمرکز و مهارت های تکنیک را بیاموزید. بیشتر بچه ها فوتبال را در خیابان یا پارک شروع می کنند.

اما در نهایت اگر بخواهند استعداد خود را بسازند باید به یک مدرسه فوتبال بپیوندند. در سطح جهان، هزاران آکادمی آموزش فوتبال وجود دارد اما معدودی از آنها دارای شهرت جهانی هستند.

در ادامه لیستی از ۱۰ مدرسه فوتبال برتر ۲۰۲۰ جهان آورده شده.

مدرسه فوتبال بارسلونا (Barcelona)

La Masia de Can Planes که معمولاً به زبان اسپانیایی به La Masia (لا ماسیا ) کوتاه می شود. اصطلاحی است که برای آکادمی جوانان باشگاه بارسلونا استفاده می شود. این مدرسه فوتبال بیش از ۳۰۰ استعداد جوان دارد؛ که به مراتب تاثیر زیادی در موفقیت این باشگاه دارد.
La Masia de Can Planes در سال ۱۷۰۲ ساخته شده است. در سال ۱۹۷۹ برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت، تا استعدادهای برتر ورزشی را پرورش دهد.
لاماسیا بازیکنان جوان زیادی را تربیت کرده است. در نوامبر ۲۰۱۲ ، بارسلونا ۱۱ بازیکن داشت که همه آنها ستاره های این مدرسه فوتبال بودند. در سال ۲۰۱۰ ، سه نامزد دریافت جایزه توپ طلا از آکادمی جوانان بارسلونا بیرون آمدند:

 1. لیونل مسی
 2. آندرس اینیستا
 3. ژاوی

هیچ آکادمی آموزش فوتبال دیگری در جهان چنین افتخاری ندارد. و این باعث میشود لاماسیا بهترین آکادمی های فوتبال جهان باشد.

مدرسه فوتبال

✅ برای کسب اطلاعات بیشتر، هزینه ها و زمان ثبت نام از طریق فرم مشاوره در اینجا می توانید اقدام کنید و یا با ما تماس بگیرید. مشاوره ما کاملاً رایگان می باشد.

مدرسه فوتبال اتلتیک بیلبائو (Athletic Bilbao)

آکادمی جوانان اتلتیک بیلبائو Cantera نامیده می شود. هدف، آموزش بازیکنان از کودکی تا ادغام در تیم برتر است. این باشگاه تقریباً فقط به آکادمی جوانان خود تکیه کرده است، زیرا آنها فقط اجازه می دهند بازیکنان بومی منطقه باسک در این مدرسه باشند.
شعار این مدرسه فوتبال :”تکیه بر پرورش استعدادهای بومی فوتبال و عدم نیازی به واردات بازیکن” مشهور است. اتلتیک بیلبائو به همراه بارسلونا و رئال مادرید رکورد طولانی ترین حضور در لیگ برتر را دارند. این ۳ تیم از سال ۱۹۲۹ در لالیگا مطرح اروپا بازی می کنند و هرگز سقوط نکرده اند.

آکادمی فوتبال سانتوس (Santos)

مدرسه فوتبال سانتوس (Santos Futebol Clube) پرورش دهنده فوتبالیستهای برتر تیم Santos FC است. هدف اصلی آکادمی فوتبال سانتوس کشف بازیکنان جوان و با استعدادی است؛ تا ورزشکاران منتخب را در تیم اول سانتوس بکار بگیرد. آکادمی آموزش فوتبال سانتوس منتخب بهترین مدرسه فوتبال آمریکای لاتین است.
بزرگترین نامی که از مدرسه فوتبال سانتوس بیرون می آید، “پله” است. پله فعالیت خود را در آکادمی فوتبال سانتوس آغاز کرد. اما پله تنها نام بزرگی نیست که تحصیلات خود را در آکادمی فوتبال سانتوس آغاز کرد. در سالهای اخیر سانتوس بازیکنان بزرگی همچون نیمار جوان و رابینو را نیز پرورش داد.

آکادمی فوتبال لیسبون

مدرسه فوتبال اسپورتینگ لیسبون بهترین آکادمی در پرتغال و یکی از بهترین آکادمی های فوتبال در جهان است. در یک تحقیق انجام شده توسط مرکز بین المللی مطالعات ورزشی (CIES) از نظر آموزش جوانان در فوتبال اروپا مقام چهارم را به خود اختصاص داده است. در کل ۵۴ بازیکن پرورش داده شده در آکادمی اسپورتینگ لیسبون در بین تیم های اروپایی حضور دارند. که هشت نفر از آنها هنوز در Sporting Lisboa بازی می کنند.

مدرسه فوتبال اسپورتینگ لیسبون فوتبالیست هایی مانند، کریستیانو رونالدو و لوئیز فیگو را پرورش داده. گذشته از این دو بازیکن ستاره، آکادمی بیش از ۱۰۰ بازیکن به جامعه فوتبال معرفی کرده؛ که به نمایندگی از پرتغال در سطح ملی و در باشگاه های معتبر جهان نیز برجسته هستند.

مدرسه فوتبال

مدرسه فوتبال آژاکس آمستردام

آکادمی فوتبال آژاکس به دلیل پرورش استعدادهای جوان در سراسر جهان مشهور است. یوهان کرویف، مارکو ون باستن، فرانک ریکارد، ویم کیفت، دنیس برگکامپ و پاتریک کلیوورت چند نامی هستند؛ که پس از گذراندن موفقیت دوره های حرفه ای آموزش فوتبال آژاکس، به ستاره های جهانی تبدیل شدند.
اخیرا، مدرسه فوتبال آژاکس بازیکنانی مانند دونی وندو بیک، کریستین اریکسن، فرنی کی دو جونگ، جاستین کلا یورت و ماتیجس دی لیگ را معرفی کرده است.

آکادمی فوتبال آندر لخت

بسیاری از بازیکنان برتر اروپا از مدرسه فوتبال اندرلخت مستقر در نورپرد بیرون آمدند. یک عامل مهم در هدایت بازیکنان جوان تمرکز در همکاری با مدارس محلی پس از آن است که پدر روملو لوکاکو از آندر لخت سوال کرد که آیا آنها میتوانند مدرسه، اسکان و آموزش فوتبال را به پسرش ارائه دهند.

این همکاری اکنون به عنوان “پروژه استعدادهای بنفش” شناخته می شود. توجه به توسعه بازیکنان باعث می شود تا به عنوان یکی از بهترین آکادمی های فوتبال شناخته شود.
از آنجا که مدرسه فوتبال استعدادهای لازم را برای کسب آن در باشگاه های برتر اروپا پرورش می دهد، به طور پیوسته به اعتبار خود ادامه می دهد. مشهورترین بازیکنانی که از آکادمی جوانان اندرلخت پدید آمده اند شامل وینسنت کمپانی، اسطوره سابق من سیتی و روملو لوکاکوی مهاجم اینتر هستند. اخیراً مایونی تیلمانس (لستر) را داشتیم که یکی از بزرگترین استعدادهای لیگ برتر فوتبال جهان محسوب می شود.

آکادمی آموزش فوتبال GNK دینامو زاگرب

مدرسه آموزش فوتبال دینامو زاگرب در ۲۷ دسامبر ۱۹۶۷ تاسیس شد. این آکادمی فوتبال اکنون سابقه ای در رابطه با جام جهانی فیفا دارد. هیچ باشگاه دیگری در فینال جام جهانی فیفا نسبت به آکادمی جوانان دینامو زاگرب، بازیکنان خانگی نداشته است. ۱۴ بازیکن تیم ملی فعلی کرواسی در طول فوتبال خود برای دینامو زاگرب بازی کردند.
در سال ۲۰۱۱ مدرسه آموزش فوتبال دینامو زاگرب توسط یوفا به یکی از ۶ آکادمی برتر فوتبال در اروپا معرفی شد. مارکو پیژا کا (یوونتوس)، لوکا مودریچ (رئال مادرید) و Sime Vrsaljko امضا جدید اتلتیکو مادرید همه از آکادمی GNK دینامو زاگرب هستند. این مدرسه فوتبال در رتبه هفتم در لیست بهترین آکادمی های فوتبال جهان قرار می دهند.

مدرسه فوتبال

مدرسه فوتبال جوانان بایرن مونیخ

آکادمی فوتبال جوانان بایرن مونیخ (Junior FC Bayern Munich) متعلق به باشگاه فوتبال بایرن مونیخ آلمان است. این مدرسه فوتبال در سال ۱۹۰۲ ایجاد شد. ماموریت آنها آموزش بازیکنان جوان است تا بتواند برای FCB امکان حفظ موقعیت جهانی در فوتبال باشگاه را فراهم کند.

بازیکنان برجسته ای که از آکادمی فوتبال جوانان بایرن مونیخ خارج می شوند عبارتند از:

 • باستین شواین اشتایگر
 • فیلیپ لام
 • تونی کروس
 • توماس مولر
 • دیوید آلبا
 • سامی کافور و اوون هارگریوز

همه آنها سالهای زیادی را در مدرسه فوتبال جوانان بایرن مونیخ سپری کرده اند.

آکادمی فوتبال ریور پلاته

مدرسه فوتبال ریور پلاته که به عنوان یکی از موفق ترین باشگاه های فوتبال آرژانتین شناخته می شود. مربیان زیادی، جهت جستجوی استعدادها فوتبال آرژانتین دارد. آکادمی آموزش فوتبال ریور پلاته در سال ۱۹۰۱ ایجاد شد. به دلیل استعدادهای فوتبالی که در آن پرورش یافتند، در سراسر جهان شناخته می شود.
بخش های پایین تر ریور پلات ، همچنین با عنوان “ال سمیلرو” شناخته می شود که حاصلخیزترین آرژانتین محسوب می شود و به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه های آموزش آمریکای لاتین شناخته می شود. دو بازیکن که موفق به کسب توپ طلا، آلفردو دی استفانو و عمر ساوری، از “ال سمیلرو” شدند. اخیرا این آکادمی بازیکنانی همچون هرمان و پابلو آیمار را نیز پرورش داده است.

آکادمی فوتبال پارتیزان بلگراد (FK Partizan)

آکادمی پارتیزان بلگراد، همچنین به عنوان مدرسه جوانان Belin-Lazarević-Nadoveza شناخته می شود. این آکادمی آموزش فوتبال بخشی از باشگاه فوتبال پارتیزان بلگراد صربستان است. این مدرسه فوتبال در سال ۱۹۵۰ تاسیس شد.
صربستانی ها در فوتبال بسیار شگفت آور هستند و اغلب به لطف تلاش های پارتیزان بلگراد به لطف آنها صورت گرفته که می توانند از برخی بازیکنان برتر تیم ملی لذت ببرند. لازار مارکوویچ و آندریا ژیکوویچی احتمالاً دو بزرگترین نامی هستند که اخیراً در آنجا گسترش یافته اند.
مدرسه فوتبال پارتیزان بلگراد جوایز متعددی از جمله “بهترین فوتبالیست جوان اروپا” در سال ۲۰۰۶ را به دست آورده است. این مدرسه فوتبال قطعا یکی از بهترین آکادمی های فوتبال در جهان است.

ثبت نام دوره های آموزش فوتبال در اسپانیا

 آموزش فوتبال و تحصیل در اروپا را می توانید با ما آغاز کنید. گروه مهاجرتی آریو اپلای به عنوان مشاور و مجری انحصاری مدارس فوتبال اسپانیا در کنار شماست. مشاوره تخصصی با ما رایگان می باشد. البته جهت رزرو وقت مشاوره حتماً باید از طریق فرم مندرج در سایت اقدام بفرمایید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین مفتخر هستیم فرصت های ویژه تحصیل در اسپانیا و تحصیل در کشور آلمان را از طریق کانال اینستاگرام و تلگرام آریو اپلای اطلاع رسانی کنیم. 

منبع: https://www.colossusbets.com

۱۰ مدرسه فوتبال برتر جهان

19 در “۱۰ مدرسه فوتبال برتر جهان

 1. سلام چطوری ثبت نام کنم تو این آکادمی فتبال ولی بازی فتبالم متوسط هست ولی البته من بازی فتسال زیاد کردم تو زمین چمن بازی نکردم

 2. سلام من محمد ۱۸سالم است آیا میتونم تو تیم رده پاین تو کشورای اروپای تست بدم البته من ایرانی نیستم یه رهنمایی کنید ممنون میشم

 3. سلام، مهدی عزیز لطفا فرم ارزیابی رایگان مندرج در سایت را تکمیل و ارسال کنید کارشناسان ما ضمن تماس راهنمای شما خواهند بود.

 4. سلام، بله می توانید اقدام کنید. لطفا فرم ارزیابی رایگان مندرج در سایت را تکمیل و ارسال کنید

 5. سلام خوب هستین
  من ۱۷ سالمه و فوتبالم در حد متوسط
  به نظرتون دیر یا زوده برای اقدام رفتن به اسپانیا و کمپ فوتبالهاشون یا مثلا لاماسیا؟؟؟؟؟؟

 6. سلام من۱۵سالمه و یه بال راست خیلی خوبیم ولی ایرانی نیستم وبه طور قانونی ومدارک توایران زندگی میکنم آیا می توانم ثبت نام کنم

 7. سلام، دوست عزیز فرم مشاوره رایگان را تکمیل و ارسال بفرمایید. مشاوران آریو اپلای با شما تماس خواهند گرفت

 8. سلام من۱۴سالم چند ماه دیگه تموم میشه میخواستم بدونم اگه بخوام تو این دوره ها شرکت کنم باید چیکار کنم و هزینه اش چقدره؟

 9. سلام، لطفاً از طریق فرم مشاوره رایگان اقدام فرمایید

 10. سلام، ما نمایندگی انحصاری در ایران و ترکیه هستیم. شما می توانید بصورت مستقیم از طریق ما وارد کمپ فوتبال اسپانیا شوید

 11. سلام برای ثبت نام و ورود به آکادمی ها شما میتوانید کمکی بکنید یا خودمان باید ثبت نام کنیم

 12. سلام، بله می توانید اقدام کنید. لطفاً فرم مشاوره را تکمیل کنید

 13. سلام خسته نباشید
  من ۱۵ سالمه ایا میتونم ثبت نام کنم
  لطفا به اطلاعاتی بهم بدین ممنون

 14. سلام، بله امکان ثبت نام دارید. البته با رضایت والدین محترمتون

 15. سلام ببخشید من الان ۱۴سالم می تونم ثبت نام کنم ؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×