شرایط زندگی هلند در سال ۲۰۲۳

شرایط زندگی هلند در سال ۲۰۲۳

شرایط زندگی هلند در سال ۲۰۲۳ به نظر تغییر چندانی نسبت به حال و گذشته نخواهد داشت. کسانی که قصد سفر به این کشور دارند، برای برنامه ریزی بهینه‌ تر، مشتاقانه پیش بینی های موجود در رابطه با شرایط زندگی در سال میلادی جدید در هلند را پیگیری می کنند. با توجه به شرایط زندگی کنونی این کشور به نوعی می توان شرایط آن در آینده را نیز تداعی کرد.
از این رو در ادامه مطلب تصمیم داریم شرایط زندگی در کشور هلند را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. کسانی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سفر به این کشور زیبا و متمدن هستند، می توانند تا انتهای مطلب همراه ما بمانند و از اطلاعات ارائه شده نهایت استفاده ببرند.

Living conditions in the Netherlands

موقعیت جغرافیایی کشور هلند

ترجیح دادیم قبل از آنکه شرایط و هزینه های زندگی در کشور هلند را مورد بررسی قرار دهیم، در ابتدا به صورت مختصر نگاهی بر سبک زندگی و فرهنگ مردمان این کشور داشته باشیم
هلند ۳۴۰۴۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و در غرب اروپا واقع شده است. همچنین از جنوب به بلژیک، از شرق به آلمان و از شمال و غرب به دریای شمال منتهی می شود. از این کشور به عنوان سرزمین پست و چوب نیز یاد می‌ شود. نوع حکومت حاکم بر این سرزمین سلطنت پادشاهی مشروطه و دموکراسی پارلمانی است. مقر دولت این کشور در شهر لاهه و پایتخت آن نیز شهر آمستردام می باشد.
یکی از مهمترین مزایایی که شرایط زندگی در این کشور را دلچسب می کند آب و هوای معتدل آن است. هلند تابستان های خنک و زمستان های معتدلی دارد و همچنین مردمان آن در همه فصول شاهد بارش باران هستند. جالب است بدانید برخلاف کشور ما بیشترین سطح بارش باران در این کشور فصل تابستان اتفاق می ‌افتد.

Living conditions in the Netherlands

شرایط و هزینه های زندگی در هلند

یکی از مواردی که زندگی در کشور هلند را برای مردمان آن و همچنین کسانی که به عنوان مهاجر به این کشور سفر می کنند دلچسب کرده است برابر طلبی هلندی ها و برخورد خوب آن ها با خارجیان می باشد. نمادهای هلندی که بخش کوچکی از داستان زندگی معاصر در این کشور را بیان می کنند شامل آسیاب‌های بادی، گل های توری، لاله ها و کفش های چوبی است. معمولا این نماد ها در همه جای دنیا شناخته شده هستند.
مردم این کشور به زبان رسمی هلندی صحبت می ‌کنند. علاوه بر این در مناطق مختلف آن گویش های ژرمنی و آفریقای جنوبی نیز مشاهده می شود. البته ناگفته نماند که بسیاری از مردمان هلندی به چندین زبان زنده دنیا نظیر انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و غیره تسلط دارند.
هلند جزو کشورهای کاملا صنعتی به شمار می ‌رود و در اقتصاد اروپای غربی دارای موقعیت و جایگاه ویژه ‌ای است. به نحوی که به جرأت می ‌توان از آن به عنوان یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای دنیا نام برد.
درآمد های کلی این کشور از حوزه صنعت به دست می آید و نیروی کار و کشاورزی در آن چندان رونق ندارد. اما با این وجود بخش بزرگ صادرات کشور هلند مربوط به حوزه کشاورزی آن است. این کشور از نظر منابع معدنی چندان غنی نیست. از این رو یکی از واردکنندگان عمده نفت و گاز طبیعی در اروپا محسوب می شود.
هرچند سیستم اقتصادی حاکم بر اقتصاد این کشور شامل سیستم مبتنی بر بازار است، اما با این حال در زمینه استخراج منابع صنایع سنگین و حمل و نقل فعالیت گسترده ای دارد. یکی از مواردی که شرایط زندگی در کشور هلند را مساعد کرده نرخ پایین آمار بیکاری آن است. زیرا سیاست های دولت حاکم بر این کشور همواره به نحوی است که درصد قابل توجهی از کل نیروی کار آن را به کار گرفته است.

Living conditions in the Netherlands

شرایط تحصیل در کشور هلند

کلیه سازمان های آموزشی این کشور که شامل مدارس ابتدایی متوسطه و مراکز آموزش عالی است تحت نظر نهادهای دولت قرار دارد. البته همانند کشور ما برخی از نهادهای خصوصی نیز در این زمینه فعالیت دارند و شرایط ایده آلی برای تحصیل شهروندان این کشور تدارک دیده ‌اند.
همچنین برخی از سازمان ‌های کاتولیک روم و پروتستان مستقر در هلند در زمینه ارائه تحصیلات عالی فعالیت دارند و تعدادی از دانشگاه‌ ها و موسسات آموزشی زیر نظر این سازمان‌ها اداره می شوند.
نظام آموزش دوره ابتدایی در این کشور تقریباً مشابه با نظام آموزشی دیگر کشورها است. اما آموزش متوسطه در آن یک برنامه جامعی ندارد. به عبارت دیگر همه دانش آموزانی که در دوره متوسطه مشغول به تحصیل هستند، برای تحصیل شرایط یکسانی ندارند.
در واقع نظام آموزشی حاکم بر دوره متوسطه تحصیلات هلند یک سیستم متشکل از چندین رشته می باشد. به نحوی که برخی از دانش آموزان به منظور کسب آمادگی لازم جهت حضور در موسسات عالی غیر از دانشگاه دوره پنج ساله آموزشی را پشت سر می‌ گذارند. اما کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ‌های این کشور را دارند به اجبار مجبور هستند دوره آموزش مقدماتی علمی ۶ ساله را طی کنند. به این ترتیب سیستم آموزش عالی در آن نیز یک سیستم ۲ به ۲ می باشد.
همچنین برای ادامه تحصیلات عالیه در این کشور دانشگاه های بزرگ با رشته های تحصیلی متنوع وجود دارد. البته ناگفته نماند که دانشجویان سوئیس و اهل اتحادیه اروپا نسبت به دیگر دانشجویان مشغول به تحصیل در این کشور شهریه کمتری پرداخت می کنند.
البته بسته به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و همچنین نوع دانشگاه هزینه تحصیل در آن متفاوت است. اما به طور کلی حد واسط هزینه های لازم برای دانشجویان مختلف در این کشور بین ۷۰۰ الی ۲۱۰۰ یورو در هر سال تحصیلی می باشد. ناگفته نماند دانشجویان بین المللی که خارج از اتحادیه اروپا برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنند هزینه های بیشتری را باید پرداخت کنند.
به نحوی که برای تحصیل در مقطع لیسانس برای هر سال باید بین شش هزار الی ۱۵ هزار یورو برای مقطع کارشناسی ارشد بین ۸ هزار الی ۲۰ هزار یورو هزینه بپردازند. همچنین کسانی که در دانشگاه های خصوصی این کشور تمایل به ادامه تحصیل دارند سالانه باید بیش از ۳۰ هزار یورو هزینه صرف تحصیل خود کنند. خلاصه کلام انکه هزینه تحصیل در رشته ‌های تجارت و پزشکی از آمار و ارقام اعلام شده نیز بالاتر است.

Living conditions in the Netherlands

شرایط اقتصادی هلند

شرایط اقتصادی هلند به نحوی است که هزینه های زندگی در آن تقریبا بالا است. یک خانواده ۴ نفره در شهر آمستردام به صورت میانگین ماهانه  ۳۳۲۲٫۱۸ دلار  هزینه می پردازد. همچنین افراد مجردی که در این شهر سکونت دارند بدون احتساب اجاره منزل هر ماه باید ۹۴۶٫۹۵ دلار هزینه کنند. از این رو می‌ توان گفت که شرایط اقتصادی برای زندگی در شهر آمستردام هلند چندان مساعد نیست و شاخص هزینه زندگی در آن از تهران نیز بیشتر است.

کار و مالیات در هلند

دولتمردان هلند برنامه‌های گسترده‌ای برای تامین منابع مالی و هزینه های جاری خود دارند. بخش بزرگی از درآمدهای این کشور را مالیات های مستقیم و غیر مستقیم تشکیل می دهد. از سال ۱۹۶۹ تاکنون این دولت مالیات بر ارزش افزوده را به جمع درآمدهای خود اضافه کرده است. دیگر درآمدهای این کشور از طریق مالیات از شهروندان آن اخذ می ‌شود و شامل مالیات بر درآمد شخصی، مالیات بر فارغ التحصیلان، مالیات برای وسایل نقلیه موتوری، مالیات بر املاک، مالیات انرژی، مالیات غیر مستقیم برای برخی محصولات و مالیات بر معاملات حقوقی است.
طبق آمار و ارقام موجود، نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۰ در این کشور حدود ۲.۹۸ درصد برآورد شده است. آمار و ارقام مذکور نشان می ‌دهد که هلند در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر نرخ بیکاری پایینی دارد. همین امر سبب شده است که زندگی در این کشور شرایط بهتری داشته باشد

Living conditions in the Netherlands

مردم هلند

مردم هلندی همانند هر کشور دیگری دارای آداب و رسوم خاص خود هستند. اما به طور کلی یکی از ویژگی‌ های شاخص مردمان این کشور انعطاف پذیری و صبور بودن آنها است. همچنین هلندی ها در برخورد های رسمی و غیر رسمی خود رفتار درست و انسانی دارند و برای طرف مقابل خود منزلت بالایی قائل می شوند. دیگر ویژگی بارز مردمانی که در این سرزمین زندگی می کنند نکته سنج بودن آنها است.
همچنین پاکیزگی و پاکیزه بودن را دوست دارند و از این رو زندگی زیبا و جذابی برای خود فراهم ساخته اند. با لاف زدن و خودستایی رابطه چندان خوبی ندارند و کسانی که دارای خصوصیات نام برده هستند از نظر مردمان هلند فاقد ارج و قرب هستند. همچنین بسیار شوخ طبع می باشند و برای آنکه اوقات خوشی را برای میهمانان شان فراهم کنند از حکایت های خنده دار بهره می ‌گیرند.
حس میهن پرستی در این کشور بسیار قوی است و همین عامل سبب شده زندگی در کشور خود را به هر کشور دیگری ترجیح دهند. البته  سفرهای توریستی و لذت بردن از نقاط دیدنی دنیا را دوست دارند. خلاصه کلام اینکه مردمان هلندی بسیار مهمان ‌نواز، تجارت پیشه، صلح دوست، سخت کوش آزادی خواه هستند.

شرایط زندگی هلند در سال ۲۰۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×