کاریابی در آلمان و مهاجرت کاری آلمان

کاریابی در آلمان ویژه مهاجرت کاری آلمان

کاریابی در آلمان، و یافتن شغل برای مهاجرت به آلمان چگونه است؟ چگونه شغل مناسبی پیدا کنم؟ آیا برای کار در آلمان ویزای کار نیاز دارم؟  برای دریافت جواب تمامی سوالات خود درباره کاریابی در آلمان و مهاجرت به آلمان تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

کاریابی در آلمان و مهاجرت کاری آلمان

مشاوره جستجوی کار در آلمان

اگر دانش کافی در امور مهاجرت و کاریابی در آلمان ندارید، می توانید از مشاوران آریو اپلای کمک بگیرید. بیاد داشته باشید حوزه ارتباطات و ارزیابی درست مدارک شما نقش مهمی در تسریع روند کاریابی در آلمان دارد. 

کاریابی در آلمان برای رشته های مثل پزشکی، کادر پرستاری، مهندسی مکانیک، صنعتگران، متخصص مکاترونیک، برق و الکترونیک، فناوری اطلاعات (حوزه IT و برنامه نویسان) و رانندگان حوزه جذابی است.

قبل از اینکه به دنبال شغل باشید. بهتر است ابتدا توضیح دهیم که آیا برای کار در آلمان به ویزا احتیاج دارید.

 

مدارک تحصیلی خود را ارزیابی کنید

ارزیابی مدارک تحصیلی برای کار در آلمان در حوزه بسیاری از مشاغل جزو اولویت ها می باشد. ضمن ارزیابی مدارک تحصیلی و سوابق کاری صلاحیت های حرفه ای یا تحصیلی شما برای کاریابی در آلمان و کارفرمای آلمانی جذابیت دارد.

بنابراین تمامی مدارک تحصیلی خود را آماده ارزیابی کنید.

کاریابی در آلمان و مهاجرت کاری آلمان

حوزه کاری و اشتغال خود در آلمان را بررسی کنید

سایت های رسمی هستند که با جستجو در آنها می توانند حوزه کار خود را ارزیابی کنند. لیست مشاغل موجود در وب سایت Make it in Germany جزئیات مربوط به فرصت های شغلی آلمان برای متخصصان بین المللی به صراحت به دنبال آن هستند ، نشان می دهد. همچنین می توانید در وب سایت آژانس اشتغال فدرال برای کاریابی در آلمان جستجو انجام دهید. اگر به شرکت های خاصی علاقه دارید ، به دنبال فرصت های شغلی در وب سایت های شرکت های مربوطه باشید.

 

یک درخواست و رزومه خوب برای یافتن کارفرمای آلمانی بنویسید

به طور معمول برای کاریابی در آلمان و ارسال درخواست برای یک شرکت آلمانی نگارش یک متن درخواست امری معمول است. توجه داشته باشید به همراه درخواست  CV خود، گواهی نامه های تخصصی را فراموش نکنید. می توانید از طریق سایت LinkedIn هم اقدام کنید و مشخصات و رزومه خود را بصورت حرفه ای تدوین کنید.

حتماً  به توانمندیهای خود و مدارک تخصصی کسب شده در نامه درخواست خود تاکید کنید.

کاریابی در آلمان و مهاجرت کاری آلمان

 درخواست ویزا کار کنید

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا (سوئیس ، لیختن اشتاین ، نروژ و ایسلند)، برای کار در کشور آلمان نیازی به ویزا ندارند.

همچنین شهروندان استرالیا، کانادا، ژاپن، کره جنوبی، نیوزلند یا ایالات متحده. می توانید بدون ویزا وارد آلمان شوید و تا سه ماه بمانید.

اگر می خواهید برای یافتن کار در آلمان اقدام کنید کنید. باید برای اجازه اقامت درخواست کنید که به شما امکان اشتغال موقت را می دهد.

شهروندان سایر کشورها از جمله ایران نیاز به ویزا (ویزای کار) دارند. طی پروسه درخواست صدور ویزای کار آلمان از سفارت آلمان در کشور خود اقدام کنید.

اگر مدرک تحصیلات عالی دارید که در آلمان به رسمیت شناخته شده است. می توانید ویزای شش ماهه را برای جستجوی شغل دریافت کنید این ویزا با عنوان job seeker شناخته می شود.

اخذ بیمه درمانی

بیمه درمانی در آلمان الزامی است. حتماً باید به عنوان یک سند مدارک بیمه به سفارت آلمان ارائه شود. ما می توانیم با کمترین هزینه، بیمه مناسب را به شما پیشنهاد دهیم.

 

دانش زبان آلمانی

بدون شک برای جستجوی کار و برقراری ارتباط داشتن سطح مورد قبول زبان آلمانی امری محتمل است. همچنین برای درخواست ویزای کار آلمان ملزم به ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B2 هستید.

خدمات مهاجرتی آریو اپلای 

متقاضیان اخذ انواع ویزا می توانید طی برقراری ارتباط با مشاورین موسسه آریو اپلای ضمن مشاوره رایگان پاسخ تمامی سوالات خود را کسب نمایید.

کاریابی در آلمان و مهاجرت کاری آلمان

یک فکر در مورد “کاریابی در آلمان و مهاجرت کاری آلمان

  1. سلام. امکان طی دوره زبان در آلمان وجود دارد؟ چقدر هزینه باید پرداخت کرد؟ باید هزینه یکجا پرداخت بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم