مزایا و معایب زندگی در هلند

مزایا و معایب زندگی در هلند

بررسی مزایا و معایب زندگی در هلند شرایط تصمیم گیری را برای علاقه مندان به زندگی در این کشور مساعد تر می کند. به کسانی که به هر دلیلی تمایل دارند به کشور هلند مهاجرت کنند اما برای اخذ تصمیم قطعی در این باره دچار تردید هستند، پیشنهاد می‌ دهیم قبل از هر اقدامی در رابطه با مزایا و معایب زندگی در این کشور اطلاعات کامل را به دست بیاورند.
زیرا در این صورت راحت تر می توانند تصمیم منطقی و عاقلانه ای در این رابطه بر حسب شرایط خود بگیرند. در ادامه مطالب برخی از مهمترین مزایا و معایب زندگی در کشور جذاب هلند مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

Advantages and disadvantages of living in the Netherlands

مزایای زندگی در هلند

هلند کشوری است که در قاره اروپا واقع شده و در لیست کشورهای پیشرفته و متمدن قرار دارد. از این رو زندگی در آن شرایط را برای پیشرفت و ترقی مساعد و هموار می کند.‌ هرچند کشور هلند نیز نظیر دیگر کشورهای غربی تحت سیطره فرهنگ غرب قرار دارد، اما مردمان لیبرالیسم این کشور همواره می کوشند تا جامعه ای برابر  داشته باشند.
به همین دلیل نژاد پرستی در هلند جایگاه چندانی ندارد و از هر دین و سنتی در این کشور یافت می شود. این کشور تاریخ و فرهنگ غنی، اقتصادی پایدار و کیفیت زندگی ایده‌ آلی دارد. همین امر سبب شده است که مهاجرین زیادی از اقصی نقاط این کشور را برای زندگی انتخاب کنند. به طور کلی برخی از مهم‌ ترین مزیت ‌های قابل ذکر برای زندگی در کشور هلند شامل موارد زیر است.
بهرمندی این کشور از آب و هوای معتدل و دلچسب
برخورداری از سیستم درمانی و بهداشتی مناسب
تسلط شهروندان آن به زبان انگلیسی
برخورداری از بازار کار مناسب و نرخ بیکاری پایین
پایین بودن آمار جرم و جنایت در آن
برخورداری از کیفیت بالای آموزش
بهره‌ مندی از زیرساخت های مدرن
آزادی بیان شهروندان این کشور
بهره‌ مندی از خدمات حمل و نقل عمومی ایده آل و با کیفیت

معایب زندگی در هلند

معایب زندگی در هلند

زندگی در هلند نظیر هر کشور دیگری در کنار مزایا یکسری معایب نیز دارد. به این ترتیب همه کسانی که قصد مهاجرت و زندگی به این کشور را دارند باید در کنار مزایای آن، آمادگی لازم برای رویارویی با معایب زندگی در آن را نیز داشته باشند. البته یکی از پیش نیازهای لازم برای کسب آمادگی لازم جهت برخورد منطقی با معایب زندگی در هلند شناخت معایب موجود است.
همانطور که در مطلب قبلی به این نکته اشاره کردیم کیفیت زندگی در کشور هلند بالا است. اما ناگفته نماند که در کنار کیفیت بالای زندگی، هزینه زندگی نیز در این کشور سرسام آور است. به این ترتیب کسانی که طالب دستیابی به کیفیت بالای زندگی در کشور هلند هستند باید این اطمینان را داشته باشند که می توانند از پس هزینه‌ های مورد نیاز برای ادامه زندگی در آن برآیند. البته ناگفته نماند که در مقایسه با کشورهایی نظیر اتریش سوئد و انگلیس هزینه زندگی در هلند پایین تر می باشد. اما در حالت کلی زندگی در این کشور مخصوصاً برای ما ایرانی ‌ها هزینه بالایی دارد.
علاوه بر موارد ذکر شده دیگر معایب زندگی در کشور هلند شامل موارد زیر است.
هلند یکی از بزرگترین وارد کنندگان انرژی و سوخت به شمار می‌ رود از این رو قیمت سوخت در آن نسبت به کشور ما بسیار بالا است
بروکراسی یا دیوان سالاری زیاد
بالا بودن نرخ مالیات
بالا بودن نرخ خدمات درمانی
سخت و پیچیده بودن زبان هلندی
احساس تنهایی و غربت برای مهاجران مخصوصا در روزها و ماه های ابتدایی
بالا بودن تراکم جمعیت شهری
آب و هوای همیشه ابری و همچنین غیرقابل پیش‌بینی
بالا بودن قیمت اجاره منزل

کیفیت آموزشی از مزایای زندگی در هلند

کیفیت آموزشی از مزایای زندگی در هلند

همانطور که در مطالب قبلی به این نکته اشاره کردیم یکی از مزایای زندگی در کشور هلند بهرمندی از نظام آموزشی باکیفیت است. این کشور اروپایی نظام آموزشی پیشرفته و نوینی دارد. به نحوی که به جرأت می ‌توان از آن به عنوان برترین کشور دارای آموزش نوین در اروپا یاد کرد.
هلند دارای دانشگاه های معتبری است و همواره دانشگاه های آن توانسته اند در دسته بندی های مختلف بین المللی رتبه های قابل قبولی را کسب کنند. همچنین در حال حاضر برخی از بهترین دانشگاه های قاره اروپا در قلب این کشور جای گرفته است. از این رو کسانی که به قصد تحصیل در هلند، به این کشور مهاجرت می‌ کنند شرایط بسیار مساعدی برای پیشرفت و دستیابی به درجات علمی بالا دارند.
همچنین امکان دریافت آموزش های سطح پیشرفته و دست یابی به مدارک بسیار معتبر در این کشور به راحتی میسر است. در همه شهرهای بزرگ این کشور دانشگاه های معتبر و موسسات آموزشی ایده آل وجود دارد. امکان بهره مندی از موسسات آموزشی با کیفیت در اکثر شهرهای بزرگ این کشور برای مهاجران فراهم است و دانشجویان خارجی به راحتی می توانند در مقاطع مختلف با دو زبان هلندی و انگلیسی به تحصیل بپردازند.  برخی از مهمترین دانشگاه های موجود در کشور هلند از شامل موارد زیر است.
دانشگاه لیدن
دانشگاه آیندهوون
دانشگاه توئنته
دانشگاه اوترخت
دانشگاه آمستردام
دانشگاه دلفت.

حمایت از فرزندان در هلند

حمایت از فرزندان در هلند

یکی دیگر از مزایای زندگی در هلند حمایت از فرزندان است. منظور از حمایت فرزندان حمایتی است که توسط دولت این کشور صورت می گیرد. به نحوی که دولت هلند به صورت فصلی و در هر سه ماه یک بار تا سن ۱۸ سالگی یکسری کمک مالی به منظور حمایت از فرزندان به خانواده‌ها ارائه می دهد.
یکی دیگر از برنامه‌های ارزشمند دولت هلند برای حمایت از فرزندان این است که حداکثر برای سه کودک کمک های مالی و معافیتی به صورت همزمان ارائه می دهد. متناسب با افزایش سن کودکان کمک های حمایتی دولت به خانواده ها نیز افزایش پیدا می ‌کند.
به نحوی که کمک ‌های حمایتی در سن ۶ و ۱۲ سالگی کودک افزایش پیدا می کند.  نکته جالب دیگر در این رابطه، این است که حمایت مالی دولت هلند  فقط مختص به فرزندان بیولوژیکی نیست‌. بلکه خانواده‌ ها می‌ توانند حتی برای فرزند خوانندگان و نوه ‌های خود نیز از این دولت درخواست کمک مالی کنند.
به این ترتیب می ‌توان نتیجه گرفت که یکی از بهترین و ایده آل ترین مزایای زندگی در کشور هلند حمایت از فرزندان است. ناگفته نماند که تا سن ۱۶ سالگی هزینه تحصیل در هلند کاملاً رایگان می باشد. البته تحصیل نیز در این مقطع برای همه کودکانی که در کشور هلند زندگی می کنند اجباری است.

مشکل مسکن در هلند

مشکل مسکن در هلند یکی از بزرگ ‌ترین معایب زندگی در آن است. به همین دلیل یکی از دغدغه ‌های مهم شهروندان هلندی پیدا کردن منزلی مناسب برای سکونت است. هزینه خرید و همچنین اجاره مسکن نیز در این کشور سرسام آور می باشد. در شهرهای بزرگ این کشور نظیر روتردام، اوترخت و آمستردام طی چند سال اخیر قیمت خرید و اجاره مسکن به صورت تصاعدی رشد کرده است. شاید علت اصلی مشکل فوق تراکم بالای جمعیت در این کشور باشد.
البته اگر قصد بر کم لطفی نباشد، باید متذکر شد که در کنار قیمت بالای خرید و اجاره مسکن، کیفیت ساخت خانه ها و آپارتمان های این کشور زبانزد است و ساختمان ها کاملا متناسب با استانداردهای لازمه احداث شده اند.

مزایا و معایب زندگی در هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×