درباره دانشگاه کامپلوتنس مادرید (UCM)

درباره دانشگاه کامپلوتنس مادرید (UCM)

 دانشگاه کامپلوتنس مادرید (UCM)

یکی از بهترین دانشگاه های کشور اسپانیا، دانشگاه کامپلوتنس مادرید است. این دانشگاه در شهر مادرید قرار داشته و به دلیل امکانات خوبی که به دانشجویان ارائه می کند، از جمله دانشگاه های محبوب در دنیا به شمار می رود. شهر مادرید بهترین شهر دانشجویی کشور اسپانیا نام گرفته و میزان آلودگی کمتری در آن مشاهده می شود. تاریخ می گوید که این دانشگاه قسمتی از دانشگاه آلکالا بوده است؛ قدمت این دانشگاه به قرن ۱۳ میلادی بر می گردد.

دانشگاه کامپلوتنس مادرید، تنوع دانشجویی قابل ملاحظه ای داشته و حدود ۸۰ ملیت در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند؛ این، برای دانشجویان خارجی و کسانی که به این دانشگاه رفت و آمد می کنند می تواند اتفاق جالب و جذابی باشد. این دانشگاه ۲۶ دانشکده در ۵ شاخه گوناگون، ۷ کالج تخصصی، ۱۸ مرکز تحقیقاتی، ۱۳ کلینیک و مرکز درمانی، ۳۹ موسسه دانشگاهی و ۳۲ کتابخانه دارد. کتابخانه این دانشگاه با داشتن نزدیک به ۳ میلیون جلد کتاب، بزرگ ترین کتابخانه دانشگاهی کشور اسپانیا به شمار می رود.

خوب است بدانید که این دانشگاه، خدمات متفاوتی را به دانشجویان ارائه می کنند. از جمله این خدمات می توانیم به ارائه خوابگاه و یا مسکن در داخل دانشگاه، بیمه، فراهم کردن امکانات ورزشی، انجام فعالیت های متفاوت دانشجویی مانند تئاتر و رویدادهای فرهنگی، برگزاری مسابقات متفاوت، ارائه برخی دروس به‌ صورت رایگان به ۳۰ زبان زنده دنیا و غیره اشاره کنیم.

 

درباره دانشگاه کامپلوتنس مادرید (UCM)

 

موضوع دیگری که می بایست در مورد این دانشگاه ذکر کنیم، مجهز بودن این دانشگاه به مدارس تخصصی حوزه پزشکی و مطالعات حقوقی است. در کنار این مدارس تخصصی، دانشگاه کامپلوتنس مادرید برخی برنامه های تحصیلی خارجی نیز در دانشگاه های پاریس، اسلواکی، ایالت متحده و پراگ برگزار می کند.

علاوه بر تمام مواردی که در فوق اشاره کردیم، دانشگاه کامپلوتنس مادرید، به یک ایستگاه رادیویی و روزنامه نیز مجهز است و این نیز در نوع خود می تواند اتفاق جالب توجهی باشد که توسط این دانشگاه ارائه می گردد. دانشگاه کامپلوتنس، تا به حال افراد مهمی را به جمع نخبگان اضافه کرده است که از جمله آنها می توان به برخی مورخان معروف و فیلسوفان مطرح در کل دنیا اشاره نمود.

دانشجویان نه تنها با شرکت در کلاس های مرتبط با رشته شان می توانند علم خود را فزونی بخشند، بلکه این دانشگاه دوره های آموزشی را به‌صورت دائمی برگزار کرده و زمینه ای را برای آنها فراهم می کند تا در حوزه کاری خود به تخصص بالایی دست پیدا کنند. این یکی از مهم ترین مزیت ها و امکاناتی است که این دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

خوب است بدانید دانشگاه کامپلوتنس مادرید، یک دانشگاه دولتی کشور اسپانیا است و به ‌صورت خلاصه آن را یو سی ام (UCM) می خوانند. این دانشگاه از جمله دانشگاه های قدیمی کشور اسپانیاست و توانسته رتبه خوبی بین دانشگاه های مطرح دنیا به دست آورد. در حال حاضر چیزی در حدود ۸۶ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

طبق رده بندی که QS انجام داده، نام این دانشگاه را می توان در ردیف ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا مشاهده کرد. در سال های گذشته نیز این دانشگاه در شاخه های مهندسی به رتبه ۲۴۰ و در شاخه هنر به رتبه ۱۰۳ و در شاخه مدیریت و علوم انسانی به رتبه ۱۷۴ دست پیدا کرده است.

درباره دانشگاه کامپلوتنس مادرید (UCM)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم