ملده کردن چیست ؟

ملده کردن چیست ؟

هر کشوری برای پذیرفتن مهاجران خارجی، قوانین خاص خود را دارد. در کشور آلمان نیز شما به محض ورود و بستن یک قرارداد اجاره منزل، باید به شهرداری این کشور مراجعه کرده و در آنجا ثبت نام کنید و اطلاعات تماس و آدرستان را در اختیار این کشور قرار دهید. در واقع، ملده کردن به معنای ریجستر کردن است. ملده کردن چیست

برای آنکه ملده کردن با موفقیت به اتمام برسد، شما نیاز دارید مدارکی مانند قرارداد خانه، پاسپورت و کارت اقامت خود را ارائه کنید. به یاد داشته باشید، ملده کردن یک کار بسیار ضروری است و شما ملزم به انجام آن هستید. در ادامه ی مراحل تمدید ویزا، ارائه برگه آنملدونگ بشتتیگونگ (Anmeldungsbestätigung) نیاز است.

ملده کردن چیست
ملده کردن چیست

مراحل ملده کردن چیست؟

  • در اولین مرحله از ملده کردن باید به شهرداری مراجعه کنید. در شهرهای کوچک ملده کردن در Rathaus و در شهرهای بزرگ تر اداره مهاجرت auslanderbehörde این کار را برای خارجی ها انجام می دهد. محلی که برای ملده کردن به آنجا مراجعه می کنید، به شهری که می خواهید در آن ساکن شوید، بستگی دارد.
  • در اغلب موارد نیازی نیست برای ملده کردن نوبت بگیرید. با مدارکی که گفتیم به اداره مربوطه مراجعه کرده و اعلام کنید که من در این خانه ساکنم و می خواهم مدارکم را ملده کنم. معمولا اطلاعات و مدارک ارائه شده از سمت را دریافت می کنند و دو برگه به شما می دهند. یکی از این برگه ها و Anmeldungsbestätigung و برگه دیگر است. BMG را در اختیار صاحبخانه قرار داده و از او بخواهید آن را پر، و امضایش کند و سپس مجددا آن را به اداره شهرداری بدهید. برگه anmeldungsbestätigung را نزد خود نگه دارید و از آن به خوبی مراقبت کنید.
  • اگر در خوابگاه ساکن نباشید، بعد از گذشت چند روز، نامه rundfunk که مربوط به پرداخت مالیات شبکه های آلمان است به درب منزل شما پست می شود. در این نامه، ذکر شده که شما باید مبلغی را تحت عنوان مالیات به این کشور پرداخت کنید. می توانید این هزینه ها را به صورت ماهانه، شش ماهه و یا یکساله بپردازید. با رفتن به سایت، نوع پرداخت را تعیین کنید. برای پرداخت این هزینه یا باید به صورت قبضی اقدام کنید و یا پول را به حساب منتقل نمایید.
  • اگر دانشگاه شما در یک شهر، و محل سکونت شما در شهر دیگر است، در شهری که در آن ساکنید برای ملده کردن اقدام کنید.
  • اگر شهر دانشگاه و شهر محل سکونت یکی نیست، فرد برای تمدید ویزا می تواند شهری را انتخاب کند که مدارک خود را در آن ملده کرده است.
  • وقتی محل سکونت خود را تغییر می دهید، شامل حال abmelden خواهید شد. این امر با ملده کردن نفر بعدی در خانه قبلی شما و به صورت خودکار انجام می گیرد.
  • اگر در خوابگاه ساکن هستید، نیازی نیست برای رادیو و تلویزیون مالیات پرداخت کنید.
  • همیشه نیاز نیست برگه BMG ارائه کنید. وقتی در خوابگاه ساکن هستید، این برگه را به شما نمی دهند.
  • نباید به صورت طولانی مدت، ملده کردن را عقب اندازید. شما موظفید حتما خود را به شهرداری معرفی کنید.
  • برای سکونت در جای جدید و ملده کردن باید ummelden کنید. اگر کارت اقامت داشته باشید، در قسمت آدرس این کارت، برچسب آدرس جدید شما را می چسبانند و آن را مهر می کنند.

 

 

ملده کردن چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×