انواع دعوتنامه آلمان

انواع دعوتنامه آلمان

برای آنکه بتوانید به کشور آلمان بروید، راه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها داشتن دعوت نامه است. دعوت نامه هایی که از سوی کشور آلمان صادر می شود، انواع و اقسام متفاوت تحت این عناوین دارد: دعوت نامه های تجاری، دعوت نامه های پزشکی برای درمان، دعوت نامه های خویشاوندی، دعوت نامه های کاری، دعوت نامه های تحصیلی و دعوت نامه های نمایشگاهی. اینها بخشی از مهم ترین انواع دعوت نامه هایی هستند که می توان نام برد و ما در ادامه در خصوص آنها نکاتی را با شما در میان خواهیم گذاشت. انواع دعوتنامه آلمان

انواع دعوتنامه آلمان
انواع دعوتنامه آلمان

۱- دعوتنامه آلمان از نوع تجاری

دعوت نامه تجاری به صورت یک فایل پی دی اف برای شرکت مهمان فرستاده می شود. اینکه ظاهر و شکل دعوت نامه چگونه است، مهم نیست و در واقع چیزی که در این میان از اهمیت بالایی برخوردار است، این است که در این دعوت نامه، اطلاعاتی همچون، اطلاعات مربوط به فرد یا افراد دعوت شده، علت دعوت آنها به کشور آلمان، امضا و مهر شرکت میزبان و تاریخ، درج شده است. شرکت میزبان می تواند این دعوت نامه را به صورت ایمیل و یا پست به دست دعوت شده برساند.
در دعوت نامه های تجاری همان طوری که از نام آنها مشخص است، برای انجام کارهای تجاری مانند خرید و فروش و یا برخی امور مشابه صادر می شود. در این نوع دعوت نامه، کسی که می خواهد برای صدور آن اقدام کند باید هدف و نیت خود و همین طور مدت زمان را به صورت دقیق اعلام کند. در برخی موارد، فرد دعوت کننده هزینه های فرد دعوت شده را متقبل می کند. اگر دعوت نامه از نوع تجاری باشد، اجازه صدور آن برای افراد خانواده و خویشاوندان وجود ندارد.

۲- دعوت نامه آلمان از نوع کاری

اگر یک کارفرمای آلمانی با دیدن ویزایتان علاقه مند به همکاری با شما باشد، باید یک دعوت نامه کاری برایتان ارسال کند. کارفرمایی که می خواهد این نوع دعوت نامه را دریافت کند، باید دوندگی های زیادی داشته باشد. او باید فرد دعوت شده به کار را ضمانت کند؛ این ضمانت داخل کشور آلمان صورت می گیرد.
به صورت کلی، دعوت نامه کاری یکی از سخت ترین دعوت نامه هایی که این کشور صادر می کند. برخی افرادی که به دنبال گرفتن این دعوت نامه و مهاجرت کاری به کشور آلمان هستند، وقتی با سختی ها و مشکلات آن مواجه می شوند، از دریافتش صرف نظر می کنند و به دنبال راه دیگری برای رفتن به آلمان می گردند. انجام اقدامات لازم برای دریافت دعوت نامه کاری را هر کارفرمایی انجام نمی دهد؛ زیرا او باید به صورت همه جانبه فردی را که می خواهد جذب کند، ضمانت کند. اگر این فرد تخلفی در کشور آلمان انجام دهد، مسئولیت هر کاری که او انجام داده است به عهده کارفرمایی است که برای او دعوت نامه فرستاده است.

۳- دعوت نامه آلمان از نوع توریستی

یکی از محبوب ترین انواع دعوت نامه هایی که از طرف کشور آلمان صادر می شود، دعوت نامه توریستی است. این دعوت نامه از سوی شهروندان قانونی کشور آلمان صادر می شود و معمولا دو نوع رسمی و غیر رسمی دارد.
برای صدور دعوت نامه رسمی، یکی از خویشاوندان باید اقدامات لازم را انجام دهد. فردی که برای دریافت این دعوت نامه اقدام می کند، کل هزینه های دعوت شده را در طی سفر به عهده می گیرد. این فرد باید یک تعهدنامه به کشور آلمان ارائه کند و در آن قید کند که تمام هزینه های فرد دعوت شده به عهده اوست. معمولا بعد از آنکه رابطه خویشاوندی، مدارک شناسایی، گواهی تولد و غیره مورد بررسی و تایید قرار گرفت، این دعوت نامه صادر می شود.

۴- دعوت نامه آلمان از نوع نمایشگاهی

در سراسر سال در کشور آلمان نمایشگاه های زیادی برپا می شود. برخی از این نمایشگاه ها به صورت بین المللی برگزار شده و افراد زیادی علاقه مند هستند دستاوردهای خود را در آن به مرحله نمایش بگذارند. برخی برگزارکنندگان این نمایشگاه ها از کسانی که در همان حوزه مرتبط کار کرده و از نظر کیفیت در سطح قابل قبول و خوبی قرار دارند، درخواست می کنند که در این نمایشگاه ها شرکت کنند. این نوع دعوت نامه شباهت زیادی به دعوت نامه تجاری دارد. کشور آلمان در این مورد نیز قوانین سختی دارد. مدت زمان سفر و هدف از سفر باید به صورت دقیق در متن دعوت نامه ذکر شده باشد.

۵- دعوتنامه آلمان از نوع پزشکی

کشور آلمان یکی از کشورهایی است که از نظر علم پزشکی در سطح بسیار خوبی قرار دارد. برخی افرادی که به یک بیماری سخت و بدون درمان مبتلا هستند، می توانند با گرفتن دعوت نامه پزشکی به این کشور بروند و از امکانات درمانی بسیار خوبی که در این کشور وجود دارد، به نحو احسن بهره برده و بیماری شان را درمان کنند. برای داشتن این نوع دعوت نامه باید مدارک بیمار را برای یکی از پزشکان و بیمارستان های کشور آلمان ارسال کرد. اگر این مدارک توسط بیمارستان تایید شد، یک دعوت نامه پزشکی برای فرد صادر می شود. در این دعوت نامه نیز مدت زمان سفر، هزینه های مربوط به سفر و همین طور هزینه مربوط به خدمات باید مشخص باشد.

انواع دعوتنامه آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×