نکاتی در مورد سطح زبان برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان

نکاتی در مورد سطح زبان برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان

√یکی از شروط برای پذیرفته شدن در دانشگاه‌های آلمان، یاد داشتن زبان آلمانی است. برای افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع دکتری هستند و یا می‌خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند، شرایط در مورد سطح معلومات زبان آلمانی و مدارکی که لازم است، با یکدیگر متفاوت می‌باشد.
اگر شما جزو دانشجویانی هستید که قصد دارید به زبان آلمانی، تحصیل کنید باید بعد از ارائه دادن مدرک ZD، در کشوری که ساکن هستید و یا در کشور آلمان، در یکی از این امتحانات (DSH) و یا (Test Daf) نمره قبولی کسب کنید.
برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان شما باید مراحلی را طی کنید که یکی از آنها، تسلط داشتن به زبان آلمانی و مورد بعدی فرستادن مدارک لازم و مرتبط است. اگر شما در مرحله اقدام برای پذیرش هستید، باید معلومات زبان شما حداقل (B1) باشد و مدرک Zertifikat Deutsche را به مرکز اونی اسیست، ارائه دهید، البته دقت کنید که مدرک نام برده باید همراه دیگر مدارک بعد از اینکه توسط سفارت آلمان تایید شد، به این مرکز ارسال شود.

نکاتی در مورد سطح زبان برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان

✓سطح معلومات زبان برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی هستند:

یکی از مواردی که شما برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان باید به آن توجه کنید این است که زبان رشته تحصیلی شما، با امتحان ZD اصلا ارتباطی ندارد.
شما حتی اگر از متقاضیان رشته زبان انگلیسی در دانشگاه آلمان هم باشید، باید در امتحان ZD، نمره قبولی کسب کرده باشید.
در واقع شما با قبولی در این امتحان و داشتن مدرک، نشان می‌دهید که تا حدودی با زبان آلمانی آشنایی دارید و این هیچگونه ارتباطی با زبان رشته شما و مقطعی که تحصیل می‌کنید، ندارد.
این مورد حتی برای دانشجویان مقطع دکتری نیز صدق می‌کند و آنها زمانی که رساله خود را با تایید استاد راهنما به زبان انگلیسی نگارش خواهند کرد، برای پذیرش باید این مدرک را داشته باشند.
اگر شما قصد دارید در دانشگاه آلمان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تحصیل کنید، باید علاوه بر مدرک ZD، مدرک تافل و یا آیلس را داشته باشید.
اینکه حداقل نمره قبولی در این آزمون‌ها چند می‌باشد؟ توسط دانشگاه مشخص می‌شود و دانشجو برای کسب اطلاعات باید به سایت دانشگاه مراجعه کند.

✓ سطح معلومات زبان برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل به زبان آلمانی هستند:

از شرایط پذیرفته شدن دانشجویان برای تحصیل به زبان آلمانی این است که علاوه بر داشتن مدرک ZD، باید در یکی از امتحانات زبان (DSH) یا (Test Daf) در کشوری که ساکن هستند و یا کشور آلمان شرکت کنند، از آنجایی که سطح این دو آزمون یکسان است، دانشگاه تصمیم می‌گیرد که کدام یک برگزار شود.
اگر دانشجو در هر یک از این دو آزمون نام برده، نمره قبولی کسب کرده است، نیازی به تکرار آن ندارد، فقط کافیست هنگام پذیرش، مدرک خود را ارائه دهد تا از امتحان زبان معاف شود.
از آنجایی که امتحان Tset Daf به صورت مرکزی برگزار می‌شود، داوطلبان می‌توانند حتی در تهران این آزمون را از سمت موسسه آموزش آلمانی (Dsit) که وابسته به سفارت آلمان است، شرکت کنند.
فقط در زمانی داوطلب از شرکت در این دو آزمون معاف است که در یکی از این امتحانات نمره قبولی کسب کرده باشد و مدرک خود را ارائه دهد:
KDS, ZOP, GDS

 

نکاتی در مورد سطح زبان برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×