هزینه تحصیلی دانشگاه های اتریش رایگان شد

هزینه تحصیلی دانشگاه های اتریش رایگان شد

هزینه تحصیلی دانشگاه های اتریش رایگان شد، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش تحت شرایط خاصی برای علاقمندان به ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی مختلف فراهم است. اگر شما نیز علاقمند به تحصیل در دانشگاه های رسمی و بین‌المللی این کشور هستید، بهتر است بدانید که می توانند پس از کسب شرایط لازم در مقاطع دانشگاهی مختلف در این کشور به ادامه تحصیل بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه تقاضا داریم تا انتها همراه ما باشید.

هزینه تحصیلی دانشگاه های اتریش رایگان شد

شرایط تحصیل رایگان در اتریش چیست؟

در اولین گام جهت تحصیل رایگان در اتریش باید برای دریافت پذیرش یکی از دانشگاه های آن اقدام کنید. در صورتی که موفق به دریافت پذیرش شوید می توانید به دنبال اخذ ویزای تحصیلی در آن باشید. البته به شرط آنکه به زبان آلمانی یا انگلیسی به اندازه کافی تسلط داشته باشید.
ناگفته نماند که دانشگاه های کشور اتریش در سطح جهانی رتبه علمی بالایی دارند و همچنین تحصیل به زبان رسمی این کشور در آن برای همه رایگان است. عوامل فوق سبب شده تحصیل دانشگاهی در اتریش به شکل خاصی مورد توجه بسیاری از افراد باشد. در ادامه شرایط تحصیلات رایگان در مقاطع دانشگاهی مختلف این کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

هزینه تحصیلی دانشگاه های اتریش رایگان شد

شرایط تحصیل رایگان در مقاطع کارشناسی

برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در اتریش باید در آزمون سراسری ورود به دانشگاه های کشور نمره قبولی کسب کرده یا آنکه در حال تحصیل رایگان در دانشگاه‌ باشید. از طرف دیگر برای ادامه تحصیل رایگان در دانشگاه های رسمی اتریش باید به زبان آلمانی مسلط باشید.
زیرا همانطور که در مطالب قبلی نیز این نکته اشاره کردیم همه کسانی که به زبان اتریشی مسلط هستند، امکان ادامه تحصیل رایگان در همه دانشگاه های این کشور را دارند. بنابراین یکی از لازمه های موجود برای این منظور تسلط به زبان آلمانی تا سطح B2 است.‌ اما در غیر این صورت اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، امکان ادامه تحصیل رایگان فقط در دانشگاه های بین المللی این کشور برای شما فراهم خواهد بود. البته ناگفته نماند که برای این منظور شما باید حداقل مدرک آیلتس ۶ را داشته باشید.
یکی دیگر از پیش نیاز های مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیل رایگان در اتریش ارائه مدرک تحصیلی دیپلم به همراه ریز نمرات دوره های تحصیلی ابتدایی و متوسطه است. به طور کلی دوره تحصیلی لیسانس در اتریش چهار سال است و شما اجازه دارید این دوره چهارساله را به صورت پارت تایم و ۱۰ ساعت در هفته سپری کنید.
یکی دیگر از پیش نیاز های مورد نیاز برای این منظور ارائه گواهی عدم منع تحصیل رایگان از کشور خود است. به طور خلاصه و کلی مدارک مورد نیاز برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در اتریش شامل موارد زیر است.

گواهی عدم منع تحصیل رایگان
ارائه مدرک زبان آلمانی B2,2 و زبان آیلتس نمره ۶
ارائه مدرک پیش دانشگاهی
ارائه ریز نمرات ه در مقاطع تحصیلی ۱۲ ساله
ارائه مدرک دیپلم
ارائه مدارک هویتی
عکس ۳×۴

هزینه تحصیلی دانشگاه های اتریش رایگان شد

شرایط تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد

امکان ادامه تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد نیز برای شما وجود دارد. در صورتی که موفق به دریافت پذیرش در دانشگاه مورد علاقه خود در این مقطع شوید، می توانید علاوه بر تحصیل، در هفته ۲۰ ساعت نیز در این کشور به کار و کسب درآمد مشغول شوید.
به طور کلی مدت زمان تحصیل رایگان در قطع کارشناسی ارشد، در اتریش دو سال است و همانند دوره کارشناسی در صورتی که به زبان رسمی اتریش یا به عبارت دیگر به زبان آلمانی مسلط باشید امکان تحصیل رایگان در همه دانشگاه‌های معتبر و رسمی آن را خواهید داشت. اما در صورتی که فقط به زبان انگلیسی مسلط هستید می توانید برای پذیرش در دانشگاه های بین المللی آن وارد عمل شوید.
ناگفته نماند که اگر موفق به کسب امکان تحصیل رایگان در اتریش شوید می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را نیز به عنوان همراه با خود به این کشور ببرید. بهتر است بدانید که فرد همراه شما می ‌تواند به صورت فول تایم در این کشور مشغول به کار شود. جهت ادامه تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد باید مدارک زیر را ارائه دهید.

گواهی عدم منع تحصیل رایگان
ریز نمرات
مدرک زبان آیلتس نمره ۶ یا مدرک زبان آلمانی سطح B2 یا C1
مدرک لیسانس
مدرک دیپلم ۱۲ ساله
مدرک پیش دانشگاهی
عکس ۳×۴
مدارک هویتی

هزینه تحصیلی دانشگاه های اتریش رایگان شد

شرایط تحصیل رایگان در مقطع دکتری

یکی از مهمترین پیش نیازها برای ادامه تحصیل رایگان در مقطع دکترا این است که بتوانید برای خود یک استاد راهنما پیدا کنید. دوره تحصیلی دکترا در کشور اتریش معمولاً ۳ تا ۵ سال طول می کشد. البته ناگفته نماند که پذیرش و تحصیل در مقطع دکترا نسبت به دیگر دوره های تحصیلی بسیار سخت‌تر است و نیاز به همت و پشتکار بیشتری دارد.
همچنین تنها در صورتی موفق به کسب اجازه تحصیل در این دوره خواهید داشت که رزومه پژوهشی قوی و معدل بالایی در مقاطع تحصیلی دیگر خود داشته باشید. ناگفته نماند که باید مقالات ISI متعددی را نیز ارائه دهید و تسلط بالایی بر زبان آلمانی و انگلیسی داشته باشید. اگر موفق به اخذ اجازه تحصیل در این دوره شوید می توانید علاوه بر تحصیل در هفته ۴۰ ساعت نیز کار پاره وقت در این کشور برای امرار معاش خود انجام دهید.

هزینه تحصیلی دانشگاه های اتریش رایگان شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×