اعزام دانشجو به اسپانیا

اعزام دانشجو به اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهایی است که در جنوب غربی اروپا واقع شده و آب و هوای معتدل و مرطوبی دارد. این کشور نه تنها از نظر گردشگران و توریست ها، بسیار زیبا و تماشایی به نظر می رسد، بلکه افراد علاقه مند به تحصیل نیز در پی آنند تا بتوانند با گرفتن ویزای تحصیلی، در این کشور تحصیل کنند و آینده ای توام با موفقیت برای خود بسازند. ما در این متن قصد داریم در مورد اعزام دانشجو به اسپانیا صحبت کرده و این مسائل را از جوانب متفاوت بررسی کنیم؛ اگر می خواهید در یکی از دانشگاه های برتر این کشور تحصیل کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

      Sending students to Spain

اعزام دانشجو به مدارس اسپانیا

کشور اسپانیا از نظر ایجاد شرایط مناسب برای تحصیل، تلاش های بسیار خوبی به کار برده و سعی کرده بهترین امکانات را برای خارجی های علاقه مند به تحصیل فراهم کند. در برخی از شهرهای این کشور، مانند مادرید و بارسلونا، دانشگاه های زیادی وجود دارد که می توانند شانس شما را برای گرفتن یک مدرک معتبر افزایش دهند. علاوه بر دانشگاه های این کشور، مدارس اسپانیا نیز از نظر تحصیل و علم در سطح بالایی قرار داشته و برخی والدین، کودکان و نوجوانان خود را به این مدارس می فرستند تا در یک کشور مدرن و بروز تحصیل کنند. اعزام دانشجو به مدارس اسپانیا

مدارس شبانه روزی زیادی در کشور اسپانیا در حال فعالیت هستند. برخی از این مدارس، اعتبار بالایی داشته و به فرد، نوید ساخت یک آینده موفقیت آمیز را می دهند. اگر فرزندی دارید که در سن رفتن به مدرسه قرار دارد، پیشنهاد می کنیم این فرصت خوب را از دست نداده و او را به یکی از مدارس این کشور بفرستید.
نه تنها دانش آموزان با رفتن به مدارس بین المللی این کشور از امکانات خوبی بهره خواهند برد، بلکه خانواده های آنها نیز می توانند از شرایط خوبی که این کشور فراهم کرده است، نهایت استفاده را ببرند و آنها نیز در کنار فرزند خود پیشرفت کرده و یک زندگی جدید و مدرن را تجربه کنند.

Sending students to Spain

اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی

مدارس کشور اسپانیا، تنها مقصد تحصیلی علاقه مندان نیست. برخی افراد نیز هستند که دوران مدرسه را در کشور خودمان به پایان رسانده اند و می خواهند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به این کشور رفته و در آن تحصیلات عالیه خود را ادامه دهند. کشور اسپانیا، دانشگاه های معتبر زیادی دارد و در این دانشگاه ها طیف وسیعی از رشته ها تدریس می شود. اگر می خواهید در قالب اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی به این کشور بروید، توصیه می کنیم رشته هایی که در دانشگاه های این کشور وجود دارد، بررسی کنید و سپس برای اقدام جدی برای ادامه تحصیل در اسپانیا انجام دهید.
کارشناسی در کشور اسپانیا معمولا حدود ۴ سال طول می کشد. فردی که می خواهد این مقطع را در دانشگاه های اسپانیا پشت سر بگذارد، باید ۲۴۰ واحد درسی را پاس کند. در انتهای دوره نیز ارائه یک پایان نامه، البته در برخی رشته ها، اجباری است و جالب است که بدانید ارزش این پایان نامه به اندازه ارزش ۳۰ واحد درسی است. پس اگر تصمیم گرفتید برای گذراندن مقطع کارشناسی به این کشور بروید، به پایان نامه بی توجهی نکرده و سعی کنید آن را در بهترین و با کیفیت ترین حالت ممکن ارائه کنید.
از جمله رشته هایی که در دانشگاه های کشور اسپانیا در مقطع کارشناسی ارائه می شود، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم؛ امیدواریم رشته مورد علاقه شما بین این رشته ها باشد:
قانون اجتماعی
مهندسی
هنر و علوم انسانی
قانون کسب و کار
علوم پایه

Sending students to Spain

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد

اگر مدرک کارشناسی را در کشورمان ایران دریافت کرده اید، باز هم می توانید در مورد رفتن به کشور اسپانیا و تحصیل در این کشور فکر کنید. این کشور برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز شرایط بسیار خوبی فراهم کرده است. برخی از دانشگاه های این کشور از نظر علمی اعتبار بالایی داشته و تحصیل در این مقطع فرصت خوبی است تا در یک دانشگاه و کشور مدرن تحصیل کنید. تعداد دانشگاه های بین المللی این کشور بالاست و محدودیت زیادی برای تحصیل علاقه مندان در نظر گرفته نشده است. امروزه، بسیاری افراد از سراسر جهان به این کشور رفته و مقطع کارشناسی ارشد خود را در این کشور می گذرانند.
مدت زمان این مقطع، حدود ۲ سال است. تعداد واحدهای درسی که هر دانشجو باید پاس کند، با توجه به نوع رشته متغیر بوده و نمی توان برای آن عدد خاصی را بیان کرد. هزینه تحصیل نیز با توجه به رشته، تعیین شده و نمی توان به طور دقیق گفت که تحصیل در این کشور چقدر هزینه دارد.
نکته بسیار مهمی که علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا باید به آن توجه داشته باشند، این است که مدرک دریافت شده در این مقطع، در کشورهای EHEA معتبر است. کشورهای EHEA، که به آن منطقه آموزش عالی اروپا گفته می شود، شامل ۴۸ کشور، چون آلبانی، آندورا، ارمنستان، بلژیک، فرانسه، آلمان، مجارستان، یونان، گرجستان، ایسلند، ایرلند، لتونی، لیتوانی و غیره است.

Sending students to Spain

برخی رشته های پر طرفدار کارشناسی ارشد کشور اسپانیا به شرح زیر است:

قانون کسب و کار
پردازش بان
علم شیمی
بیو تکنولوژی
علوم اعصاب و روان
رشته MBA
کاردرمانی
گروه مدیریت
مهندسی
بیهوشی
تاریخ هنر
معماری
بازاریابی کسب و کار
باستان شناسی
اقتصاد
روزنامه نگاری
تاریخ هنر پیشرفته
حسابداری

Sending students to Spain

اعزام دانشجو در مقطع دکترا

اگر مدرک کارشناسی ارشد خود را در کشورمان ایران دریافت کرده اید و دوست دارید برای مقطع دکترا به کشور اسپانیا بروید، باید بدانید که اولین شرط پذیرش شما توسط دانشگاه های این کشور، استاد راهنما است.برای اعزام دانشجو در مقطع دکترا، شما ابتدا باید نظر مثبت استاد راهنمای دانشگاه مقصد را جلب کنید و سپس اقدام جدی در این رابطه انجام دهید.
دوره دکتری در کشور اسپانیا حدود ۳ تا ۵ سال طول می کشد. این دوره، یک دوره تحقیقاتی است و دانشجویان به کمک استاد راهنمای خود در یک حوزه خاص تحقیق خواهند کرد و نتایج آن را گزارش خواهند داد.

Sending students to Spain

آیا اعزام دانشجو به اسپانیا با بورسیه امکان پذیر است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن علاقه مندان به تحصیل در این کشور را به خود مشغول کرده باشد، این است که آیا می توان با کمک بورسیه به اسپانیا رفت و در آن مشغول به تحصیل شد. ادامه تحصیل در این کشور با کمک بورسیه امکان پذیر است، اما شرایط مخصوص به خود را دارد.
دانشگاه های کشور اسپانیا برای آنکه به شما بورسیه بدهند، موارد متفاوتی را از جمله سن، زمان دریافت آخرین مدرک تحصیلی، جمع نمرات و حضور فرد در خاک کشور اسپانیا را مورد بررسی قرار می دهند. حداقل جمع نمرات شما در آخرین مدرک تصحیلی باید حداقل ۱۸ باشد تا بتوانید بورسیه این کشور را دریافت کنید.
اگر دانش آموز هستید و موفق به دریافت مدرک دیپلم شده اید، چنانچه جمع نمرات ۱۲ ساله تان از عدد ۱۹٫۵ بالاتر باشد، می توانید به فکر دریافت بورسیه در مقطع لیسانس باشید. موضوع بسیار مهمی که خوب است در مورد تحصیل در اسپانیا به کمک بورسیه مورد توجه قرار دهید، این است ک دریافت این بورس اصلا کار راحتی نیست و سختی ها و پیچیدگی های زیادی دارد؛ زیرا همان طوری که می دانید، با گرفتن بورسیه هزینه تحصیل شما به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و به همین دلیل است که برخی سختگیری ها در مسیر دریافت بورسیه وجود دارد.

اعزام دانشجو به اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×