اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان

امروزه افراد زیادی قصد به مهاجرت یا سفر دائمی به کشورهای پیشرفته دارند که اقتصاد مناسبی داشته باشند. خصوصا مهاجرت به عنوان تحصیل و یا زندگی به کشورهای اروپایی و کشورهای همسایه آن توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. یکی از کشورهایی که افراد زیادی این کشور را به عنوان مهاجرت انتخاب می‌کنند، کشور آلمان است. در ادامه ی این مقاله همه چیز درباره ی اعزام دانشجو به آلمان شرح داده می‌شود، با ما همراه باشید.

Sending students to Spain
درباره آلمان

آلمان کشوری در قاره اروپا است. پایتخت این کشور برلین بوده و با کشورهایی مانند سوئیس، اتریش، فرانسه، بلژیک و هلند مرز دارد. جمعییت این کشور حدود ۸۳ میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور آلمانی است که برای مهاجرت به این کشور حداقل باید زبان آلمانی یا فرانسوی، انگلیسی را مسط بود و تا حد قابل ممکنی توجه داشت.

Sending students to Germany

هزینه‌های تحصیل در کشور آلمان

هزینه تحصیل در کشور آلمان بسیار پایین است. نظام آموزش در این کشور رایگان است. حتی برای کسانی که از جای به جای نقاط جهان برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند فرقی نمی‌کند. همین امر موجب شده است تا محصلان بسیاری برای ادامه تحصیل در مقطع دانشجویی به این کشور مهاجرت کنند.
تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بسیار کم هزینه و به عبارت دیگر می‌توان گفت که رایگان است، که شاید دانشجویان هرترم برای ثبت نام خود ۶۰۰ الی ۷۰۰ یورو جهت حمل و نقل و اتمام ثبت نام بپردازند. باید این نکته را توجه داشت که آلمان دانشگاه ‌های خصوصی بسیاری نیز دارد که هزینه‌های هنگفتی برای تحصیل دریافت می‌کنند.

Sending students to Germany

مهاجرت با ویزا دانشجویی

برای اقامت بیش از ۹۰ روز در این کشور باید ویزای دانشجویی را دارا بود. با این ویژگی افرادی که ویزای دانشجویی دارند می‌تواند اروپا را مشاهده کنند، البته اگر حوزه ویزای خود باشند.

اخذ بورسیه

شما برای تحصیل و یا ادامه تحصیل در کشورهایی غیر از کشور و وطن خود باید هزینه‌های هنگفتی را پرداخت کنید. اما تحصیل در کشور آلمان اینطور نیست! و دریافت هزینه برای تحصیل بسیار کم و حتی رایگان است. این مزیت باعث شده است تا کشور آلمان به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل به ارمغان بیاید. دانشگاه‌های این کشور از کیفیت بالای تدریسی برخوردار هستند و می‌توان با توجه به کم هزینه بودن مدرک‌های باارزشی را در آلمان با هزینه‌های کم و یا حتی رایگان به دست آورد. اعزام به آلمان

Sending students to Germany

سطح بالای دانشگاه‌های آلمان

شما با تحصیل در رشته‌های مربوط به خودتان می‌توانید متخصص شوید. یعنی به عنوان سطح بالای علمی، می‌توانید بیشترین علم را در رشته تحصیل خود دریافت کنید. این مورد به شما کمک می‌کند تا در آینده شغلی خود موفق باشید و شغل مرتبط با رشته خود را در آلمان و یا کشورهای دیگر پیدا کنید و مشغول به کار شوید.

 

امکان کار دانشجویی

یکی از بهترین مزایای دانشجویی در آلمان این است که شما می‌توانید در کنار تحصیل در این کشور کار دانشجویی نیز داشته باشید. این مزیت به شما کمک می‌کند که باتوجه به شرایط و هزینه‌ مناسب به عنوان دستمزد شما می‌توانید در هفته ۲۰ ساعت کار کنید و با استفاده از دستمزد آن هزینه زندگی و تحصیل و رفت و آمد خود را به راحتی پرداخت کنید.

مقاطع با اعتبار جهانی

مقطع‌های تحصیلی در کشور آلمان کاملا به روز است. و آموزش در آلمان کاملا بروز و قوی می‌باشد. بالا بودن امر آموزش در این کشور موجب شده است که مدرک تحصیلی که در این کشور دریافت می‌کنید در جای به جای نقاط جهان معتبر و مورد تایید می‌باشد.

Sending students to Germany

اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آلمان

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان بسته به شرایط شما مدارک مورد نیاز متفاوت است.
به صورت کلی مدارکی را که باید برای ورود به آلمان و اقامت دانشجویی ارائه دهید شامل موارد زیر میباشد:

Sending students to Germany

ویزای دانشجویی

فرم تکمیل شده به منظور درخواست روادید برای اجازه ورود به آلمان
ارائه اصل پاسپورت دارای اعتبار
دو قطعه عکس ۳٫۵ در ۵٫۵ به صورت پرتره که اخیرا گرفته شده باشد.
اصل نامه پذیرش
ارائه مدارک تحصیلی قبلی
ارائه رزومه که شامل تجارب کاری فعلی و گذشته و همچنین مقطع تحصیلی فعلی و گذشته می باشد.
ارائه پیرینت بانکی از تمکن مالی به منظور ارائه، دارایی فرد برای تامین یک سال زندگی در آلمان
ارائه بیمه نامه تا سقف پوشش ۳۰۰۰۰ یورو
ارائه انگیزه نامه مبتنی بر دلیل انتخاب کشور آلمان برای ادامه زندگی و همچنین دلیل انتخاب دانشگاه های آلمان برای ادامه تحصیل و آینده شغلی فرد
ارائه گواهی ازدواج در صورت متاهل بودن و درخواست الحاق خانواده پس از ورود به آلمان همچنین در صورت موجود ارائه گواهی تولد فرزند
پیرینت پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ ۶۰ یورو
ارائه مدرک زبان آلمانی

Sending students to Germany

سخن پایانی

اعزام دانشجو به آلمان به دلایل متعددی که در بالا گفته شد بسیار محبوب است. شما می‌توانید از طریق سایت آرین اپلای این امر محبوب را در پیش گرفته و به راحتی با کارت دانشجویی به این کشور سفر کنید و ادامه تحصیل دهید و آینده‌ای موفق را برای خود و زندگیتان به ارمغان بیاورید.

 

اعزام دانشجو به آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×