چطوری در آلمان یک شرکت ثبت کنیم ؟

چطوری در آلمان یک شرکت ثبت کنیم ؟

برای آنکه بتوانید در کشور آلمان یک شرکت به نام خود ثبت کنید، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

ابتدا باید به این کشور اعلام کنید که می خواهید یک شرکت ثبت کنید. ثبت شرکت در آلمان
در قدم دوم داشتن یا نداشتن شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت را بررسی کنید؛ اینکه بررسی کنید اجازه ثبت شرکت در این کشور را دارید یا نه، خیلی مهم است. برای مثال، برخی شرکت ها، مانند شرکت های مالیاتی برای آنکه به ثبت برسند موسس باید مدرک تحصیلی مرتبط داشته باشند.
با توجه به ایالتی که در حال حاضر در آن فعالیت می کنید، به اتاق صنعت و تجارت (IHK)، و اداره ثبت شرکت یا کسب و کار (Gewerbeamt) مراجعه کنید. مدارک لازم، مانند کارت شناسایی و برگه ثبت محل زندگی را که به آن Meldebescheinigung گفته می شود، همراه خود داشته باشید. با توجه به نوع اداره، ممکن است مدارک دیگری مانند اجازه ثبت کار و غیره نیز از شما درخواست شود.
در این قدم می بایست فرم ثبت شرکت یا ثبت کسب و کارتان را که به آن Gewerbeanmeldung گفته می شود، پر کنید.
در این مرحله فرمی را که پر کرده اید، تحویل دهید و فرم استامبر شده توسط اداره ثبت را برای خود نگه دارید.
در صورتی که تمامی مراحل بالا به درستی پیش بروند، کسب و کار شما با موفقیت به ثبت خواهد رسید. برگه ای که نام شرکت و یا کسب و کار در آن ثبت شده است به زبان آلمانی و عامیانه، Gewerbeschein خوانده می شود. معمولا فرایند ثبت شرکت ها، به دلیل گرفتن امضاهای حضوری، به صورت حضوری انجام می شود؛ اما در شهر برلین می توان این کار را به صورت آنلاین نیز انجام داد.

ثبت شرکت در آلمان چقدر هزینه دارد؟

پروسه ثبت یک شرکت در کشور آلمان با سرعت خوبی انجام می شود و این امر هزینه خاصی در بر نخواهد داشت. هزینه ثبت برخی شرکت ها بین ۱۰ تا ۲۵ یورو است و برخی شرکت ها ممکن است هزینه ثبت آنها تا ۶۰ یورو نیز برسد. به یاد داشته باشید، برای برخی موارد جانبی مانند گواهی عدم سوء پیشینه یا Führungszeugnis باید هزینه ای در نظر بگیرید و فراموش نکنید که احتمال اینکه این مبالغ تغییر کند وجود دارد.

چطوری در آلمان یک شرکت ثبت کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم