بورسیه تحصیلی آلمان برای رشته های پزشکی‌ و داروسازی

پیشرفته بودن کشور آلمان و بالا بودن سطح علم در دانشگاه های این کشور بر کسی پوشیده نیست. اغلب کسانی که به فکر داشتن آینده ای روشن و توام با موفقیت هستند، به دنبال گرفتن پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان هستند. برای دانشجویانی که تمایل دارند در یکی از رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی تحصیلات خود را ادامه دهند، کشور آلمان گزینه خوبی به شمار می رود. اگر می خواهید با شرایط بورسیه تحصیلی آلمان برای رشته های پزشکی و داروسازی آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

 

بورسیه تحصیلی آلمان رشته های پزشکی و داروسازی

 

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی آلمان برای رشته های پزشکی و داروسازی

اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی آلمان دانشگاه  های یِنا، هاله، هامبورگ، دوسلدورف و کیل ( Kiel) به دو صورت زیر صورت می گیرد:

۱-گرفتن اچ تی پی اندوم

اچ تی پی اندوم، وامی است که از طرف دانشگاه به دانشجویان پرداخت می شود. کسانی که این وام را دریافت می کنند، بعد به اتمام رساندن تحصیلات خود، کار کرده و این وام را پس دهند. معمولا برای باز پرداخت این وام، فرصتی به دانشجوها داده می شود.

۲-دریافت کمک هزینه

دیگر روش بورسیه تحصیلی، دریافت کمک هزینه است. کسانی که شامل دریافت این کمک هزینه باشند، ماهانه به میزان ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو دریافت می کنند. این مبلغ در سال چیزی در حدود ۵ یا ۷ هزار یورو خواهد بود.

یک نکته مهم

نکته مهمی که خوب است در مورد بورسیه تحصیلی آلمان برای رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی مورد توجه قرار دهید، معدل متقاضی است. متقاضیان دریافت بورسیه، باید در رشته تجربه تحصیل کرده باشند و معدل آنها بالای ۱۹٫۵ باشد. افرادی که چنین پیش شرطی را ندارند، نمی توانند به دریافت بورسیه از دانشگاه های کشور آلمان و تحصیل در رشته های پزشکی امید داشته باشند.

بورسیه تحصیلی آلمان برای رشته های پزشکی‌ و داروسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×