پاسپورت آبی آلمان

پاسپورت آبی آلمان

پاسپورت آبی آلمان

 

کارت آبی یا بلو کارت، متعلق به کشور آلمان است. این کارت برای اهداف خاص اقامتی و برای متقاضیان غیر عضو اتحادیه اروپا صادر می شود. به بیان دیگر، کسانی که می خواهند در کشور آلمان به کار مشغول شوند، چنانچه کشور محل اقامت آنها یکی از کشور عضو اتحادیه اروپا نباشد، می بایست برای دریافت این نوع کارت اقدام کنند.

صدور این کارت و تدوین قوانین جدید برای آن از اول آگوست سال ۲۰۱۲ شروع شده است.

برای دریافت پاسپورت آبی آلمان باید به چه سوالاتی جواب دهید:

کسی که قصد دارد کارت آبی آلمان را دریافت کند، می بایست در یک محاسبه شرکت کند. ما در اینجا برای راحتی کار شما برخی از سوالات را به همراه پاسخ آنها آورده ایم. امیدواریم این سوالات بتوانند از کار شما گره گشایی کنند.

چه کسی می‌تواند برای دریافت پاسپورت آبی آلمان اقدام نماید؟

پاسخ: متقاضیان ساکن در کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا، در صورتی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند، می توانند برای دریافت کارت آبی اقدام کنند:

  • دارندگان مدرک دانشگاهی معتبر از آلمان یا سایر کشورهای مورد تایید آلمان
  • داشتن قرارداد کاری با کارفرما در آلمان با حقوق خالص (به جز مالیات ۳۰ درصد بر درآمد) حداقل ۵۰٫۸۰۰ یورو در سال (معادل ۴٫۱۳۴ یورو در ماه)؛ البته برای مشاغلی همچون علوم ریاضی، مهندسی، پزشکی و فناوری اطلاعات، حداقل حقوق مد نظر حدود ۳۹٫۶۲۴ یورو در سال، معادل ۳٫۳۰۲ یورو در ماه است.

آیا فرد خارجی قبل از آنکه به کشور آلمان قدم بگذارد باید برای دریافت کارت آبی اقدام کند؟

پاسخ: بله؛ متقاضیان دریافت این کارت، می بایست قبل از آنکه به کشور آلمان وارد شوند، اقدامات اولیه برای دریافت کارت آبی را انجام دهند.

پاسپورت آبی آلمان چقدر اعتبار دارد؟

پاسخ: وقتی این کارت برای اولین بار صادر می شود، مدت اعتبار آن ۳ سال است. اگر مدت زمان قرارداد فرد با کارفرما، کمتر از ۴ سال باشد، اعتبار کارت آبی، ۳ ماه بیشتر از مدت زمان قرارداد خواهد بود. در برخی می توان کارت آبی را تمدید کرد.

 

 

 

 

پاسپورت آبی آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم