تحصیل برای دانشجویان خارجی، در هشت دانشگاه آلمان، رایگان است.

تحصیل برای دانشجویان خارجی، در هشت دانشگاه آلمان، رایگان است.

۱-دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان (MAXIMILIAN LUDWIG) مونیخ

این مورد، یکی از موسساتی است که فعالیت خود را از سال ۱۴۷۲ آغاز کرده و یک گزینه فوق‌العاده، برای تحصیل دانشجویان جهانی است؛ چون شهریه آن کاملا رایگان بوده و این به دلیل دریافت بودجه هنگفت ( حدود ۱٫۷ بیلیون) می‌باشد.

۲-دانشگاه هامبولت ( HAMBOLDT) برلین

اگر شما دنبال یک دانشگاه هستید، که در کنار شهریه رایگان، دانشمندان مطرحی مثل آلبرت انیشتین در آن تحصیل کرده باشند و بیش از ۵۰ دریافت کننده جایزه در آن تربیت شده باشند و علاوه بر این موارد، یکی از بهترین دانشگاه‌ها در زمینه فرهنگ و هنر باشد؛ پیشنهاد ما، دانشگاه هامبولت برلین است که به خوبی خود را ثابت کرده است.

۳-دانشگاه مانهایم (MANNHEIM)

یکی از دانشگاه‌های تازه تاسیس، که در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده است، دانشگاه مانهایم بوده که حدود ۱۲۰۰۰ هزار دانشجو دارد که در مدرسه‌های اقتصاد، جامعه شناسی، تجارت، وکالت و….با شهریه رایگان، مشغول به تحصیل هستند.

۴-دانشگاه کولون (COLOGNE)

یکی از دانشگاه‌هایی‌  آلمان، دارای رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی متنوعی است و جزو دانشگاه‌های بسیار بزرگ آلمان محسوب می‌شود، دانشگاه کولون است؛ که در حال حاضر دارای بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو می‌باشد و در واقع این دانشگاه برای افرادی که دوست دارند در دانشگاهی بزرگ تحصیل کنند، بسیار مناسب است.

۵-دانشگاه RWTH آخن ( AACHEN)

اگر شما به عنوان یک دانشجو جهانی، دوست دارید در دانشگاهی تحصیل کنید که عنوان بهترین دانشگاه تکنولوژی آلمان، را به خود اختصاص داده است، قطعا دانشگاه مورد نظر، دانشگاه RWTH آخن است.
این دانشگاه دارای رشته‌های مهندسی، پزشکی و علوم است که در تمامی این رشته‌ها بهترین بوده و دانشجویان از سراسر جهان به راحتی می‌توانند در آن مشغول به تحصیل شوند و مورد بعدی در مورد این دانشگاه روابط خوب آن با دانشگاه های TU DELFT و ZURICH ETH است.

۶- دانشگاه تکنولوژی مونیخ

یکی از دانشگاه‌های تکنولوژی که رقیب دانشگاه RWTH است، در مونیخ قرار دارد که از افتخارات آن، کسب جایزه نوبل توسط ۱۷ نفر از دانشجویان آن است،، این مورد نشان می‌دهد سطح آموزشی و برنامه های آموزشی آن، فوق العاده بالا می باشد.

۷-دانشگاه هامبورگ (HAMBURG)

یکی از دانشگاه‌هایی که از سال ۱۹۱۹ تا کنون، هزاران دانش پژوه از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند و دانشگاه مناسبی برای تحصیل دانشجویان جهانی است، دانشگاه هامبورگ می‌باشد که یکی از بهترین‌ دانشگاه های آلمان بوده و هدیه و کمک های زیادی به آن داده می‌شود.

۸-دانشگاه رایگان برلین

یکی از دانشگاه‌های دیگر آلمان که تحصیل در آن برای دانشجویان جهانی رایگان است، دانشگاه برلین بوده که ماجرای تاسیس آن به دوران جنگ سرد باز می‌گردد و در واقع این دانشگاه، نشان دهنده، آزادی غرب برلین می‌باشد.

 

تحصیل برای دانشجویان خارجی، در هشت دانشگاه آلمان، رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×