اعزام نیروی کار به آلمان

اعزام نیروی کار به آلمان

خیلی ها آرزو دارند به آلمان، یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان بروند و در آن مشغول به کار شوند. اعزام نیروی کار به آلمان فرصت خوبی است. تا بتوان به این کشور رفت و در آنجا، کار و زندگی کرد. به شما توصیه می کنیم، برای آنکه اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید.

  Dispatch of labor to Germany

چرا آلمان برای کار کردن گزینه مناسبی است؟

یکی از کشورهایی که در حوزه صنعت، پیشرو و مدرن شناخته شده، کشور آلمان است. صنعت این کشور روز به روز در حال پیشرفت است و همین موضوع، شرایط خوبی را برای اشتغال و اعزام نیروی کار به آلمان فراهم کرده است. برخی ها، کشور آلمان را قلب تپنده قاره اروپا می دانند و بنا به بسیاری دلایل، کار در این کشور برای برخی افراد، بسیار مهم و ارزشمند تلقی می شود. از جمله دلایلی است که باعث شده آلمان به یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا برای کار تبدیل شود، در زیرآورده ایم:
نظم و انضباط زیادی در این کشور به چشم می خورد.
آلمان یکی از کشورهایی است که فرهنگ های مختلف در آن، می توانند به راحتی در کنار هم زندگی کنند؛ بدون آنکه این تفاوت در فرهنگ ها، در نگاهشان به یکدیگر تاثیری داشته باشد.
تعهد کاری که آلمانی ها از خود نشان می دهند، زبانزد عام و خاص است.
این کشور یکی از کشورهای مهاجرپذیر در دنیا به شمار رفته و افراد زیادی تمایل دارند در آن مشغول به کار شوند.
تعاملی که با خارجی ها صورت می گیرد، آلمان را به کشوری مناسب برای کار تبدیل کرده است.
کشور آلمان از کسانی که در حوزه کاری خود، متخصص هستند، استقبال کرده و شرایط خوبی برای کار کردن آنها فراهم کرده است.
این کشور یکی از زیباترین و سرسبزترین کشورهای دنیاست و مناظر طبیعی زیادی در آن به چشم می خورد.
اقتصاد رو به رشد این کشور دلیل محکم دیگری بر مناسب بودن این کشور برای مهاجرت کاری است.
نرخ بیکاری در این کشور بالا نیست و همین امر باعث شده که افراد زیادی تمایل داشته باشند، به عنوان کشور هدف، برای اعزام نیروی کار به آلمان روی آن حساب کنند.
کسانی که به مدت ۴ سال در این کشور کار کرده و بدون داشتن مشکلات قانونی، به زندگی در آن ادامه دهند، می توانند برای دریافت ویزای دائم اقدام کنند.

Dispatch of labor to Germany

مراحل اعزام نیروی کار به آلمان به چه شکل است؟

کسانی که می خواهند در قالب اعزام نیروی کار به آلمان بروند، ابتدا باید به لیست مشاغلی که توسط دولت این کشور ارائه می شود، نگاه کنند. دولت آلمان و کنسولگری این کشور، مشاغل مورد نیاز خود را به صورت یک لیست در اختیار علاقه مندان قرار می دهد و افراد با توجه به حوزه ای که در آن تحصیل کرده و تجربه به دست آورده اند، یکی از آنها را انتخاب می کنند.
در قدم بعدی می بایست مدارک متقاضی به زبان آلمانی ترجمه شود. بهتر است از افرادی که در حوزه ترجمه مدارک، تجربه و تخصص کافی دارند بهره برده شود تا در ادامه هیچ مشکلی از این نظر پیش نیاید.
وقتی مدارک، ترجمه شد، شما می بایست به دنبال گرفتن یک پیشنهاد کاری و یا به اصطلاح جاب آفر باشید. برای ایرانی هایی که تمایل دارند به کشور آلمان سفر کنند، یکی از بهترین راه هایی که برای مهاجرت کاری می توان پیشنهاد داد، یافتن جاب آفر است. جاب آفر از طرف یکی از کارفرماهای آلمانی که به نیروی کار نیاز دارد، ارائه می شود.
کسانی که بتوانند یک پیشنهاد کاری دریافت کنند، می بایست به کنسولگری آلمان مراجعه کرده و پرونده خود را در آنجا تکمیل کنند. بعد از آنکه فرد، موفق شد پرونده ای را در آنجا تکمیل کند، ویزا برای او صادر شده و فرد می تواند در مسیر مهاجرت کاری قدم بگذارد.

Dispatch of labor to Germany

آیا در مورد قوانین و شرایط کار در کشور آلمان چیزی می دانید؟

هر کشوری با توجه به اصولی که خود درست می داند، قوانین و مقرراتی را برای کار تعیین کرده است. کشور آلمان نیز برای کار، مقرراتی تعیین کرده است و کسانی که تصمیم می گیرند در این کشور کار کنند، باید به آنها توجه داشته باشند. برخی از قوانین این کشور به شرح زیر است:
همه کارمندان، کارکنان و در کل تمام نیروهای کاری این کشور موظفند، ۵ روز در این کشور کار کنند و دو روز آخر را در تعطیلات به سر ببرند.
زمان بندی و نظم در این کشور اهمیت زیادی دارد. تمام فعالان و شاغلان این کشور، آنقدر به نظم اهمیت می دهند که احترام به آن، برایشان به به یک قانون تبدیل شده است.
کسانی که یکی از امتیارات جاب آفر، معادلسازی و یا مهارت سنجی داشته باشند، می توانند برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنند.
برای کار کردن در کشور آلمان می بایست ویزای کاری دریافت کرد.
کسانی که می خواهند بعد از ورود به کشور آلمان، یک کار مناسب پیدا کنند، باید بدانند که این فرصت، یک فرصت ۶ ماهه است و کسی که نتواند در طی این مدت کاری برای خود دست و پا کند، باید کشور آلمان را ترک کند.

Dispatch of labor to Germany

برای موفقیت در اعزام نیروی کار به آلمان به چه مدارکی نیاز است؟

برای آنکه بتوانید به کشور آلمان سفر کنید و در آنجا مشغول به کار شوید، می بایست برخی مدارک را آماده کرده و ارائه کنید. این مدارک به شرح زیر است:
ارائه یک رزومه کاری قوی
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
ارائه مدرک زبان با سطح حداقل B1
ارائه ی نامه از سوی کارفرمای آلمانی در صورت به دست آوردن جاب آفر
دریافت فرم ویزا و پر کردن آن
ارائه بیمه نامه پزشکی
ارائه تمام مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی و ارائه ترجمه آنها
ارائه مدارک تمکن مالی؛ این مدرک باید نشان دهد که شما تا سه ماه می توانید از پس هزینه های زندگی در این کشور برآیید

اعزام نیروی کار به آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم