️آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

️آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

تحصیل در رشته پرستاری در آلمان در سال‌های اخیر با رشد چشمگیری روبرو بوده است. دوره آوسبیلدونگ پرستاری یکی از بهترین آوسبیلدونگ در آلمان می‌باشد.

 

️آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

 

دوره های آوسبیلدونگ پرستاری را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

✔️دسته اول: در این روش در بیمارستان های زنجیره ای مشغول به کار می شوید. طول دوره های آن بسیار کوتاه و بین دو تا سه ماه می باشد. مزیت این روش این است که زمان آن بسیار کوتاه بوده و حقوقی به مبلغ ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو نیز در دوره کارآموزی دریافت می کنند اما عیب آن این است که پرستاران فقط در همان بیمارستان می توانند مشغول به کار شوند.

✔️دسته دوم: دسته دوم آوسبیلدونگ پرستاری در مراکز خصوصی می باشد. این دوره معمولا بین ۶ماه تا یکسال به طول می انجامد و مزیت آن این است که پرستاران می توانند در همه مراکز مشغول به کار شوند.

✔️دسته سوم: در سال ۲۰۲۰ قانون جدیدی برای دوره‌های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان به تصویب رسید که براساس آن کلیه متقاضیان برای دو سال اول آموزش عمومی پرستاری را آموزش خواهند دید و در سال سوم ‎‌تخصص خود را در یکی از گرایش‌های مراقبت سالمندان، پرستاری و اطفال انتخاب خواهند کرد. در این روش افراد عملا در حد پرستار آموزش می بینند نه کمک پرستار.

در واقع دوره آوسبیلدونگ پرستاری به مدت سه سال خواهد بود که طی آن  کار‌آموزان آموزش تئوری و عملی خواهند دید. در انتهای دوره در یک امتحان دولتی شرکت می‌کنید تا بتوانید مدرک آوسبیلدونگ آلمان در رشته پرستاری را کسب کنید.

بعد از پشت سر گذاشتن دوره کارورزی می‌توانید در بیمارستان‌ها، مراکز نگهداری سالمندان، کلینیک‌ها و اورژانس و دیگر مراکز درمانی فعالیت کنید.

بعد از گذراندن دوره های کارآموزی حقوق پرستاران حدود ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین شرایط آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان (The conditions of Ausbildung nursing in Germany) داشتن حداقل سطح B2 آلمانی است.

️آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم