اخذ پذیرش در رشته های تخصصی دندان پزشکی از اسپانیا

 پذیرش تحصیلی در رشته های تخصصی دندان پزشکی از اسپانیا

یکی از رشته هایی که در سراسر جهان، طرفداران خاص خود را دارد، رشته دندانپزشکی است. تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان، علاقه مندان را برای ورود به بازار کار بی رقابت این رشته آماده می کند. از جمله کشورهایی که در این رشته، موفق عمل کرده و توانسته متخصصان دندانپزشکی با تجربه ای را تربیت کند، کشور اسپانیا است. ما در این متن قصد داریم به صحبت و بررسی اخذ پذیرش در رشته های تخصص دندانپزشکی از کشور اسپانیا بپردازیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های لهستان

 

شرایط پذیرش در رشته های تخصصی دندانپزشکی دانشگاه های اسپانیا

قبل از آنکه در مورد شرایط پذیرش دانشگاه های کشور اسپانیا نکاتی را به شما ارائه دهیم باید بگوییم، علاقه مندان می توانند در حوزه های ترمیم، لیزر تراپی، استاتیک، ایمپلنتولوژی، آسیب شناسی و ارتودنسی از دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت، درخواست پذیرش داشته باشند.

شهریه این دوره ها به صورت سالانه ۴ تا ۱۴ هزار یورو است؛ این عدد با توجه به تخصص و مدت زمانی که طول می کشد که دانشجو دوره مربوطه را به پایان ببرد، تعیین شده است. دوره عمومی رشته دندانپزشکی حدود ۵ سال و دوره های تخصص بین ۲ تا ۳ سال طول خواهند کشید.

به یاد داشته باشید، برای ورود به دانشگاه های این کشور، می بایست در آزمون ورودی شرکت کنید. این آزمون در هر سال یک بار برگزار شده و اگر فرد بتواند در این آزمون موفق شود، مجوز ورود به دانشگاه های دولتی کشور اسپانیا را به دست خواهد آورد.

 

پذیرش در رشته های تخصصی دندان پزشکی از اسپانیا

 

معادل سازی مدرک دندانپزشکی در اسپانیا

افرادی که در کشورمان ایران، در حوزه دندانپزشکی تحصیل کرده و قصد دارند به کشور اسپانیا سفر کنند، می بایست برای معادل سازی مدرک خود اقدامات جدی انجام دهند. شرایط معادل سازی مدرک دندانپزشکی در کشور اسپانیا به شرح زیر است:

  • ثبت نام در کالج استانی دندانپزشکان
  • تایید مدرک دندانپزشکی طبق قوانین کشور اسپانیا؛ متخصصان دندانپزشکی می بایست مدرکی که دریافت کرده اند را با وزارت آموزش و پرورش اسپانیا، معادل سازی کنند.
  • داشتن اجازه کار و اقامت در کشور اسپانیا
  • گذراندن آزمون MIR
اخذ پذیرش در رشته های تخصصی دندان پزشکی از اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم