اخذ پذیرش رشته های تخصصی دندان پزشکی از آلمان

پذیرش رشته های تخصصی دندان پزشکی از کشور آلمان

موضوعی که در این متن قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم اخذ پذیرش رشته های گرایش دندان پزشکی، ترمیمی، زیبایی و جراحی از دانشگاه های کشور آلمان است.

 

اخذ پذیرش رشته های تخصصی دندان پزشکی از آلمان

 

شرایط پذیرش رشته های تخصصی دندانپزشکی

افرادی که رشته دندانپزشکی عمومی را گذرانده اند، می توانند به کلینیک دانشگاه های معتبر شهر بُن، کِرِمز و کلن تقاضای پذیرش خود را ارائه کنند و در یک یا چند حوزه، به یک متخصص تبدیل شوند. این دوره ها مختص کسانی است که دوره های دندانپزشکی عمومی را پشت سر گذاشته و به عنوان یک دندان پزشک عمومی در حال کار و فعالیت می باشند.

از آنجایی که در کشور آلمان دوره های متفاوت دندانپزشکی برگزار می گردد، افراد زیادی تمایل دارند تقاضای آنها مورد پذیرش واقع شود که این امر نیز شروطی دارد. یکی از مهم ترین شرایط قبولی پذیرش متقاضیان ورود به رشته های دندانپزشکی دانشگاه های کشور آلمان، دریافت معادل سازی مدرک است. کسانی که به عنوان یک دانشجوی بین المللی قصد ورود به این کشور را دارند، می بایست در اولین قدم برای معادل سازی مدرک خود اقدام کنند. در معادل سازی، تطابق مدرک با استانداردهای کشور آلمان است که اهمیت زیادی دارد.

 

پذیرش رشته های تخصصی دندانپزشکی

شهریه دوره های تخصصی دندانپزشکی

موضوع مهم دیگری که داشتن اطلاعات کافی در مورد آن، لازم و ضروری به نظر می رسد میزان شهریه ای است که برای دوره های تخصصی دندانپزشکی دریافت می شود. میزان شهریه دوره ۱۳۵۰۰-۸۵۰۰ یورو است و طول این دوره ها ۱٫۵-۳ سال خواهد بود. میزان شهریه و مدت زمانی که دوره مورد نظر طول می کشد، با توجه به نوع تخصص و دانشگاه انتخاب شده برای ادامه تحصیل متفاوت خواهد بود.

خوب است به خاطر داشته باشید، کشور آلمان در مقایسه با برخی کشورها، شرایط خوبی برای تحصیل دانشجویان فراهم کرده است و می توان با هزینه ای بسیار مناسب، تحصیلات عالیه را در یکی از دانشگاه های این کشور پیگیری کرد.

 

 

اخذ پذیرش رشته های تخصصی دندان پزشکی از آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم