اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر ایتالیا

یکی از کشورهایی که تقاضای زیادی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آن وجود دارد، کشور ایتالیا است. دانشگاه های معتبر زیادی در این کشور در حال تربیت دانشجوها بوده و این به عنوان یک امتیاز مثبت برای ایتالیا محسوب می شود. ما در این متن قصد داریم در خصوص پذیرش دانشگاه های ایتالیا و شرایط آن، نکاتی را با شما در میان بگذاریم؛ پس با ما همراه باشید.

 

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس از ایتالیا

امکان تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه های کشور ایتالیا فراهم شده است. کسانی که تمایل دارند برای ادامه تحصیلات خود به این کشور سفر کنند، می بایست در مورد شرایط گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس اطلاعات کامل و جامعی داشته باشند. شرایط زیر از جمله مهم ترین نکاتی است که متقاضیان ورود به دانشگاه های ایتالیا باید در مورد آن اطلاعاتی داشته باشند:

  • متقاضیان رشته پزشکی رده سنی ۱۸ تا ۲۲ سال، می بایست در امتحان imath شرکت کنند. قبولی در این آزمون برای ورود به دانشگاه های ایتالیا الزامی است.
  • مدل دیپلم متقاضی باید بالای ۱۵ باشد.
  • مقطع لیسانس با توجه رشته تحصیلی، ۳ تا ۵ سال طول می کشد.

 

موضوع مهمی که خوب است به آن توجه داشته باشید، این است که برای ورود به تمامی رشته ها در دانشگاه های ایتالیا، نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست و این آزمون، مختص برخی رشته ها، مانند پزشکی است.

در ضمن، برخی دانشگاه ها، شرایط خوبی برای کار در حین تحصیل دانشجو ایجاد می کنند تا فرد بتواند از پس هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور برآید.

 

دریافت بورس استانی دانشگاه های ایتالیا

موضوع بسیار مهم دیگری که باید به آن توجه داشت، امکان دریافت بورس استانی دانشگاه های ایتالیا است. شرایط دریافت بورسیه استانی برای متقاضیان رشته پزشکی و برای قبولی در آزمون imath، کاملا شبیه کسانی است که قصد دارند مستر ایتالیا را دریافت کنند. افرادی که موفق شوند بورسیه بگیرند، سالی ۶۱۰۰ یورو از طرف دولت این کشور دریافت می کنند.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
×

پذیرش تحصیلی، مشاوره مهاجرت ، مشاوره ویزای کار اروپا

×