اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر مجارستان

موضوعی که قرار است در این متن به بحث و بررسی گذاشته شود، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان در مقاطع مختلف است. چنانچه قصد دارید برای تحصیل به کشور مجارستان مهاجرت کنید، در ادامه این متن با ما همراه باشید.

 

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مجارستان

 

پذیرش در مدارس کشور مجارستان بدون قیم

پذیرش در مدارس کشور مجارستان، بدون قیم، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور باید در مورد آن اطلاعات موثقی داشته باشند. عده ای که در مقاطع تحصیلی نهم، دهم و یازدهم هستند، می توانند بدون قیم و با داشتن سواد انگلیسی مناسب به مدارس کشور مجارستان رفته و تحصیلات خود را ادامه دهند.

شهریه این دبیرستان ها بین ۷ تا ۸ هزار یورو است و والدین فرد در صورت تمایل، می توانند بین ۶ ماه تا ۱ سال ویزا داشته باشند و برای دیدار فرزند خود به کشور مجارستان سفر کنند.

یکی از بزرگ ترین حُسن هایی که کشور مجارستان برای علاقه مندان به تحصیل فراهم کرده، حذف هزینه قیم است. همه سفارت های اروپا، از قیم افراد زیر ۱۸ سال هزینه ای را دریافت می کنند، اما کشور مجارستان این هزینه را دریافت نمی کند.

 

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مجارستان

 

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس از مجارستان

افرادی که به فکر دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس از دانشگاه های کشور مجارستان هستند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • معدل می بایست از ۱۲ بالاتر باشد.
  • داشتن مدرک زبان الزامی نیست؛ عده ای که مدرک زبان با نمره ۴٫۵ دارند، به راحتی می توانند به انگلیسی صحبت کرده و متوجه حرف های طرف مقابل شوند و این موضوع برای گرفتن پذیرش کافی است.
  • هزینه تحصیل ۵۰۰۰-۶۰۰۰ یورو در سال است.
  • افرادی که بین ۱۸ تا ۲۷ سال دارند، می توانند به کالج نیز ورود پیدا کنند؛ به عبارت دیگر foundation program گرفته می شود.
  • کسانی که از نظر زبان انگلیسی در سطح متوسط به بالا قرار دارند، دوره یک ساله زبان انگلیسی کالج را گذرانده و سپس می توانند دروس مربوط به رشته تحصیلی خود را در دوره لیسانس پشت سر گذارند.
  • تحصیل در مقطع لیسانس بین ۳ تا ۴ سال زمان می برد.
  • یکی از مهم ترین اهدافی که کشور مجارستان در پی به دست آوردن آن است، آماده کردن دانشجویان برای کار در لهستان و یا ادامه تحصیل است.

موضوعی که در آخر می توانیم به آن اشاره کنیم این است که در موسسه آریو اپلای مجموعه ای کامل از خدمات مانند کارهای سفارت، رزرو خوابگاه (مهم ترین موضوع در ارتباط با دانشجوها)، مسائل مصرفی و غیره ارائه می شود.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم