تحصیل داروسازی در آلمان معرفی ۸ دانشگاه برتر داروسازی

تحصیل داروسازی در آلمان و شناخت ۸ دانشگاه برتر

تحصیل داروسازی در آلمان برای بسیاری از دانشجویان تحقق هدفی ارزشمند است. دانشگاههای آلمان با مشخصه های بالای آموزشی، آزمایشگاه های نوآورانه و در دسترس، اساتید و محققان برجسته و با شهریه پایین می تواند تجربه ای بیاد ماندنی از دوران تحصیل باشد.

داروخانه بخش مهمی از زنجیره مراقبت های بهداشتی است؛ که بازار کار گسترده ای را برای، فارغ التحصیلان رشته داروسازی در آلمان فراهم می کند. می توانید مقاله تحصیل رایگان در آلمان آنچه باید بدانید! را مطالعه کنید.

طبق رتبه بندی Zeit Online برای انتخاب دانشگاههای برتر چندین معیار انتخاب شده. در این رده بندی بهترین دانشگاه ها، برای تحصیل در رشته داروسازی آلمان معرفی شده اند.

 

معیارهای انتخاب دانشگاههای برتر تحصیل داروسازی در آلمان

از بین معیارهای استاندارد که انتظار می رود رعایت شود. پنج مورد را انتخاب کردیم تا لیستی از دانشگاه های برتر برای تحصیل در رشته داروسازی آلمان تهیه شود.

  • رنکینگ جهانی دانشگاه
  • آزمایشگاه ها و تجهیزات بروز
  • پذیرش دانشجویان بین المللی و برنامه تبادل دانشجو
  • اعتبار تحقیقات و علمی
  • برنامه های درسی استاندارد
  • آماده سازی بازار کار

 

تحصیل داروسازی در آلمان

دانشگاه داروسازی براونشوایگ 

داروسازی از سال ۱۸۳۵ در TU Braunschweig آموزش داده شده است. این پردیس میزبان بیش از ۷۰۰ دانشجوی داروسازی است.

این دانشگاه یکی از بزرگترین مراکز تحصیل داروسازی در آلمان در تنها مرکز ایالت نیدرزاکسن است. مطالعه مراکز داروسازی پیرامون پایه های علمی داروهای پزشکی اعم از تهیه مواد فعال زیستی ، آنالیز شیمیایی آنها و فرمولاسیون دارویی تا تاثیرات آنها بر روی انسان. دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته داروسازی این دانشگاه، در پروژه های تحقیقات کنونی که در مؤسسات داروسازی تحت عنوان پژوهشهای مشترک “مولکولهای فعال زیستی و تولید دارو” انجام می شود کسب تجربه می کنند.

مضامین اصلی تحقیق این دانشگاه عبارتند از: طراحی داروی منطقی، فارماکولوژی مولکولی بیماری های قلبی عروقی و توسعه سیستم های انتقال داروی میکرو ذرات کلوئیدی و بیوتکنولوژی ترکیبات فعال زیستی گیاهان است.

دانشگاه ماربورگ

دانشگاه فیلیپس ماربورگ در نگاه اول یک دانشگاه آلمانی است. که به سبک سنتی طراحی شده، بلکه قدیمی ترین دانشگاه جهان نیز هست.

دانشگاه ماربورگ به عنوان یک موسسه پروتستان در سال ۱۵۲۷ آغاز به کار کرد. تقریباً پنج قرن است که این دانشگاه به عنوان محل تحقیق و تدریس پابرجاست. در حال حاضر نزدیک به ۲۵،۰۰۰ دانشجو در ماربورگ مشغول به تحصیل هستند که ۱۲ درصد از آنها دانشجویان بین المللی داروسازی هستند.

به جز گروه های مهندسی، دانشگاه میزبان تقریبا تمام رشته های علمی دیگر تحصیل است. رشته های مختلف به دانشکده های مختلف اختصاص می یابد. Philipps-Universität مهد سعادت و رهایی در منطقه ماربورگ آلمان محسوب می شود.

دانشگاه گرایفسوالد

دانشگاه گرایفسوالد که در سال ۱۴۵۶ تأسیس شد. یکی از قدیمی ترین موسسات دانشگاهی در اروپا است.

بیش از ۱۲۰۰۰ دانش آموز از سراسر جهان مدرنترین روش های دانشگاهی و فرصت های تحقیقاتی هیجان انگیز را در یک محیط دوستانه فرا می گیرند. اولویت های تحقیقاتی در دانشگاه گرایفسوالد در علوم زندگی، فیزیک و علوم زمین، تعامل فرهنگی در منطقه بالتیک / نوردیک و همچنین قانون و اقتصاد است.

دانشجویان در بین دانشکده ها مشغول همکاری های بین رشته ای هستند و هدف اصلی تعالی در پژوهش و تدریس را دنبال می کنند.

 

دانشگاه فرانکفورت

دانشگاه گوته فرانکفورت که در بین دانشگاههای برتر بین المللی قرار دارد. طیف گسترده ای از برنامه های دانشگاهی،گروه متنوعی از موسسات تحقیقاتی و تمرکز روی رویکردهای بین رشته ای را برای حل مشکلات پیچیده ارائه می دهد.

این دانشگاه به نام یوهان ولفگانگ فون گوته، متولد فرانکفورت مشهور شده است. او به دلیل کمک های استثنایی در ادبیات، علم و فلسفه شناخته شده است.

در گروه بیوشیمی، شیمی و داروسازی، ۳۲ استاد در زمینه تحقیق و تدریس شرکت می کنند. این دانشگاه بیش از ۱۸۵۰ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و ۵۰۰ دانشجوی دکترا و همراهان دوره دکتری در موضوعات مختلف از جمله داروسازی، شیمی و بیوشیمیایی مشغول آموزش هستند.

دانشگاه فرایبورگ

برای تحصیل در رشته داروسازی، دانشگاه فرایبورگ یک رویکرد عملی عالی به دانشجویان خود ارائه می دهد. آزمایشگاه بیوانفورماتیک دارویی در انستیتوی علوم دارویی الگوریتم ها و نرم افزاری را برای تحقیقات دارویی فراهم می کند.

زمینه های تحقیق در دانشگاه شامل مدلسازی تعاملات مولکولی، پیش بینی اثرات بیولوژیکی مولکول ها و شناسایی عوامل دارویی جدید بالقوه است. همچنین، واکنش ها و اثرات مختلف درمانی را می توان مورد تجزیه و تحلیل و توضیح قرارداد.

بخش دیگری از کار در آزمایشگاه ارزیابی مقادیر گسترده داده ها است که با روش های اندازه گیری به روز و فرآیندهای زیست شناسی سیستم ها تولید می شود.

 

تحصیل داروسازی در آلمان

دانشگاه کیل آلمان

بنیادهای دانشگاه کیل (Kiel) در شهر کیل آلمان واقع شده و به سال ۱۶۶۵ باز می گردد. این مؤسسه توسط کریستین آلبرت، دوک هولشتاین گوتورپ به عنوان Academia Holsatorum Chiloniensis تاسیس شد.

امروز تقریباً ۲۴۰۰۰ دانشجو در دانشگاه کیل تحصیل می کنند. دانشگاه کیل بزرگترین ، قدیمی ترین و معتبرترین ایالت شلسویگ-هولشتاین است. انستیتوی داروسازی به گروه داروسازی تعلق دارد و به زیر گروه های داروسازی بالینی، بیولوژی دارویی، شیمی دارویی و داروسازی و بیو دارویی تقسیم می شود.

دانشگاه وورتسبورگ

دانشگاه وورتسبورگ خود را متعهد به ادامه تعالی در تحقیق و تدریس در همه شاخه های علوم میداند. دانشگاه Würzburg یک محیط کلاس جهانی از موسسات تحقیقاتی را ارائه می دهد؛ که یک سنت طولانی و موفق از همکاری در بین دانشکده ها دارند.

از جمله دانشکده های برتر آن زیست شناسی، پزشکی، شیمی و داروسازی، فیزیک و فلسفه است. این روحیه میان رشته ای است که وورتسبورگ را به سمت چهار دانشگاه برتر آلمان در علوم زندگی مشهور کرده.

دانشگاه آزاد برلین

انستیتوی داروسازی Freie Universität Berlin یکی از بزرگترین امکانات آموزش دارویی در آلمان است. در برلین آلمان، دانشگاه آزاد برلین تنها دانشگاهی است که رشته داروسازی دارد.

تدریس و تحقیق در زمینه های زیست شناسی داروسازی، شیمی دارویی، داروسازی بالینی، داروسازی و فناوری دارویی انجام می شود. این پژوهشکده بر توسعه و آزمایش دارو، تجزیه و تحلیل مواد طبیعی، روش های آزمایش جایگزین و سیستم های نوآورانه تحویل دارو تمرکز دارد.

خدمات مهاجرتی آریو اپلای 

متقاضیان تحصیل در کشور آلمان می توانید طی برقراری ارتباط با مشاورین موسسه آریو اپلای ضمن مشاوره رایگان پاسخ تمامی سوالات خود را کسب نمایید. 

تحصیل داروسازی در آلمان معرفی ۸ دانشگاه برتر داروسازی

یک فکر در مورد “تحصیل داروسازی در آلمان معرفی ۸ دانشگاه برتر داروسازی

  1. سلام، من فارغ التحصیل لیسانس میکروبیولوژی هستم از دانشگاه دولتی. میشه برای تحصیل داروسازی در آلمان اقدام کنم؟ آیا شرایط سنی داره تحصیل در آلمان؟ متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیمایش به بالا
کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم