تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد، به دلیل برخورداری  دانشگاه های سوئد از سیستم مطالعاتی مستقل و بوجه های تحقیقاتی  یکی از گزینه‌های مورد علاقه دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در سوئد می باشد.

سوئد  به دلیل نظام آموزشی مطلوب و استعداد محور در کنار بهترین دانشگاه‌ها، شرایط  بسیار مناسبی برای ادامه  تحصیل دانشجویان فراهم می نماید.

موسسه علم و دانش بین المللی آریو   برای متقاضیان علاقمند به گذراندن دوره های زبان انگلیسی در سوئد و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر سوئد جهت تحصیل در سوئد می تواند اقدام کند.

چرا تحصیل در سوئد

کشور سوئد کشوری است در شمال اروپا که چهارمین کشور بزرگ این قاره محسوب می‌شود. کیفیت زندگی، بهداشت، امنیت و رفاه در سوئد از سطح بالایی برخوردار است. سوئد جایگاه برندگان جوایز نوبل  و بدون شک از کشورهای تاثیر گذار در قاره اروپا می باشد. سوئد امروزی به خاطر مفهوم عدالت اجتماعی شناخته شده است.

 تضاد طبقاتی در سوئد خیلی به چشم نمی خورد و استفاده از درمانگاه های دولتی برای عموم آزاد است. 

مزایای تحصیل در  سوئد

 • حضور در دوره های آموزشی عالی  و با کیفیت در برترین دانشگاه های جهان
 • بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی
 • مقرون به صرفه بودن شهریه و مخارج زندگی
 • انگلیسی بودن زبان تدریس دوره های تحصیلی
 • امکان کار  دانشجویی در سوئد حین تحصیل
 • کیفیت و استانداردهای بالای زندگی سوئد
 • فرصت های کاری و مطالعاتی و کسب اقامت سوئد 

سیستم آموزشی سوئد

طبق قانون سوئد آموزش برای همه ی کودکان بین 7 تا 16 سال اجباری است. کودکان از 1 سالگی می توانند در کلاس های پیش دبستانی پذیرش شوند. اکثریت مدارس سوئد، زیر نظر شهرداری اداره می شوند اما تعدادی مدرسه ی دولتی به نام مدارس مستقل نیز وجود دارد.

 تعداد انگشت شماری مدارس شبانه روزی در سوئد دارای شهریه نیز پایه گذاری شده اند که بنام مدارس خصوصی شناخته می شوند. سیستم آموزشی سوئد مبتنی بر یک دوره ی آموزش ابتدایی 9 ساله یا Grundskola  است. بعد از این دوره یک دوره ی اختیاری سه ساله به نام  Gymnasieskola وجود دارد که به دو گزینه ی آموزش عالی یا آموزش حرفه ای منتهی می شود.

دانش آموزان بعد از مقطع متوسطه می توانند برای دریافت مدرک آکادمیک از یکی از دانشگاه های دولتی یا کالج های دانشگاهی تقاضا نمایند. علاوه بر مدارک آکادمیک عمومی، آموزش عالی سوئد تعداد زیادی مدرک حرفه ای و تخصصی در رشته هایی همانند مهندسی، حقوق و پزشکی نیز ارائه می نماید.

تفاوت ساختاری نظام آموزشی سوئد

از تفاوت ساختار در نظام آموزشی کشور سوئدمی توان اشاره کرد، برخلاف سایر کشورها که در طول یک ترم چند درس گذرانده می شود، اغلب یک درس باید در یک مدت زمان مشخص معمولا در بازه ی چند هفته ای گذرانده شود و بعد از اتمام درس، امتحان آن درس برگزار خواهد شد.

 بعد از امتحان، درس جدید شروع می شود. برای مثال در طول یک ترم 20 هفته ای، ممکن است 4 درس را به صورت 5 هفته ای بگذرانید. در عوض برای برخی برنامه های خاص، ممکن است مجبور شوید که همزمان چند درس را بگذرانید و در پایان ترم از شما آزمون گرفته شود.

سال تحصیلی در سوئد

هر سال تحصیلی‌ به دو ترم و هر ترم به دو نیم ترم تقسیم شده است. ترم اول که ترم پاییز خوانده می‌شود، از ماه سپتامبر شروع می‌شود تا پایان دسامبر و اوایل ژانویه ادامه دارد.

پس از گذراندن تعطیلات سال نو میلادی، دانشجویان تحصیل در ترم دو را شروع می‌کنند. ترم دوم که ترم بهار نامیده شده از اواخر ماه ژانویه شروع می‌شود و تا ماه ژوئن ادامه پیدا می‌کند.

تحصیلات عالی در کشور سوئد

آموزش عالی کشور سوئد به سه دسته ذیل تقسیم می شود.

سطح پایه تحصیل در سوئد

برای پذیرش در این سطح، دانشجو باید تحصیلات خود در مقطع دبیرستان را به اتمام رسانده باشد. مدارکی که در این سطح اخذ می شوند:

دیپلم دانشگاهی: 2 ساله، 120 واحد

لیسانس: 3 ساله، 180 واحد

سطح پیشرفته تحصیل در اتریش

برای پذیرش در این سطح، دانشجو باید یک مدرک لیسانس سه ساله ی سطح پایه در سوئد یا مدارک معادل با آن از سایر کشورها را داشته باشد. مدارکی که می توان در این سطح اخذ کرد:

مدرک ارشد (یک سال): 1 سال، 60 واحد

مدرک ارشد (دو سال): 2 سال، 120 واحد

هر دو مدرک نیازمند ارائه ی پایان نامه می باشند.

سطح دکترا تحصیل در اتریش

 برای پذیرش در این سطح، دانشجو باید دارای یکی از مدارک سطح پیشرفته ی سوئد باشد یا حداقل 4 سال تحصیلات تمام وقت با حداقل یک سال تحصیلات در سطح پیشرفته یا مدرک معادل آن از سایر کشورها را داشته باشد. مدارک این سطح:

لیسانسیه: 2 ساله، 120 واحد

دکترا: 4 ساله، 240 واحد

تفاوت دانشگاه و کالج دانشگاهی در سوئد

موسسات آموزش عالی سوئد به دو نوع دانشگاه (universitet) و کالج دانشگاهی (högskola) تقسیم می شوند. دانشگاه ها مجوز اعطای مدرک پی اچ دی (PhD) را دارند در حالیکه بسیاری از کالج های دانشگاهی این امکان را ندارند.

با این حال برخی از کالج های دانشگاهی سوئد نیز ممکن است مدرک پی اچ دی را ارائه نمایند. هیچ تفاوتی بین مقاطع لیسانس و ارشد ارائه شده توسط دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی وجود ندارد و بسیاری از کالج های دانشگاهی همان دانشگاه خطاب می شوند.

بورسیه دانشگاه‌های سوئد

همانطور که مطالعه فرمودید دانشگاه‌های سوئد طیفی از بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند.  می توانید در این لینک اطلاعاتی از ۲۵ بورس تحصیل ویژه دانشجویان بین اللملی بدست آورید.

بیمه تحصیلی و درمانی در سوئد

دانشجویانی در بدو وارد به سوئد از بیمه درمانی برخوردار بوده و داشتن بیمه درمانی در سوئد برای تمامی دانشجویان اجباری و برای تمدید اقامت دانشجویی الزامی است.

دانشجویان دارای بیمه دانشجویی موظف هستند در ابتدای هر سال برگه تاییدیه ثبت نام خود را به اداره بیمه ارائه دهند، در غیر اینصورت از پوشش بیمه‌ای خارج می‌شوند. گفتنی است بیمه‌شدگان از تمامی مزایای بیمه دانشجویی که شامل معافیت از پرداخت هزینه‌های درمانی است، برخوردار می‌شوند.

ویزا دانشجویی در سوئد

قوانین ویزا و مجوز اقامت کشور سوئد، برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به اینکه شهروند کدام کشور محسوب می‌شوند، متفاوت است.

 شهروندان کشورهای غیراتحادیه اروپا در صورتی که قصد داشته باشند کمتر از سه ماه در سوئد اقامت کنند نیازمند داشتن ویزا هستند. در صورتی که تحصیلات در سوئد بیش از سه ماه به طول می‌انجامد، باید قبل از ورود به سوئد، مجوز اقامت سوئد را دریافت کنند.

برای اخذ این مجوز باید در یک دوره تمام وقت یکی از دانشگاه‌های سوئد همراه با پرداخت قسط اول شهریه، پذیرش شده باشند. ویزای تحصیلی سوئد عموماً مجوز اقامت برای تحصیل در سوئد residence permit for study  نامیده می‌شود و قابل تمدید است.

کار دانشجویی در سوئد

دانشجویان مقطع لیسانس و دکتری در سوئد می‌توانند به ترتیب به میزان ۱۰ و ۳۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول باشند. درآمد هر ساعت کار دانشجویی به صورت میانگین ۱۰ یورو است که این هزینه به صورت ماهانه می‌تواند هزینه‌های زندگی دانشجو شامل غذا، مسکن و هزینه های رفت و آمد را پوشش دهد.

شرایط اخذ بورس تحصیلی در مقطع لیسانس

 • داشتن مدرک آیلتس ۶ و بالاتر
 • گذرانددن دوره های زبان انگلیسی و سوئدی

دولت سوئد از سال ۲۰۱۱ از دانشجویان هزینه تحصیل دریافت می کند.

شرایط اخذ بورس تحصیلی در مقطع فوق  لیسانس

 • داشتن سوابق تحصیلی درخشان
 • فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر
 • داشتن مقالات ISI
 •  داشتن نمره زبان بالا آیلتس یا تافل

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئد و گذراندن دوره های زبان انگلیسی در سوئد از کارشناسان ما مشاوره بگرید.

مقالات تحصیل در سوئد

دوره های تخصصی دندانپزشکی
مشاوره مهاجرتی آریو اپلای
کانال اینستاگرام آریو اپلای
مقالات پربازدید
ویزای کار پرستاری آلمان

ویزای کار پرستاری آلمان

ویزای کار پرستاری آلمان ۲۰۱۹ طی سال های گذشته کشور آلمان به جهت تامین نیروی کار ماهر برنامه های مهاجرتی مختلفی را معرفی کرده. ویزای کار پرستاری آلمان یکی از این برنامه ها است.

۰ comments
کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card

کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card

کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card مجوزی است که افراد مشروط به کار می توانند در اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند.

۰ comments
دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹

دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹

دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹  تحصیل در مجارستان و تجربه زندگی در کشور مجارستان و تحصیل در دانشگاه و کالج برتر مجارستان می تواند یک انتخاب عالی برای ماجراجویی تحصیلی شما است. کشور مجارستان واقع در قلب اروپا با داشتن یک تاریخ پرشکوه و گذشته فرهنگی می تواند یکی از انتخاب های شما برای […]

۰ comments
اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان    تحصیل در آلمان و چگونگی اعزام دانشجو به آلمان مسئله ­ایست که ممکن است ذهن افرادی زیادی از جمله ذهن شما را درگیر کرده باشد. همانطور که خود می­دانید نظام تحصیلی که در این کشور وجود دارد بسیار قوی است.

مشاوره تحصیل در فرانسه

مشاوره تحصیل در فرانسه

مشاوره تحصیل در فرانسه اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد دارید از فرصت­های بی­شمار تحصیل در فرانسه همچون استفاده از تحصیل رایگان، برخورداری از کیفیت بالای آموزشی دانشگاه­ های برتر فرانسه و نیز برخورداری از امکانات رفاهی که در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می­ گیرد، بهره­ مند شوید، با ما همراه باشید […]

دانشگاههای برتر فرانسه

دانشگاههای برتر فرانسه

دانشگاه ­های برتر فرانسه اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد دارید در دانشگاه­ های برتر فرانسه تحصیل نمایید، تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید تا شما را با دانشگاه­ های برتر فرانسه آشنا کنیم شناخت دانشگاههای برتر فرانسه شما را در انتخاب بهترین دانشگاه جهت تحصیل یاری نماییم. موسسه آریو اپلای […]

دانشگاه­های آلمان

دانشگاه­های آلمان

دانشگاه­های آلمان تحصیل در دانشگاههای آلمان به موجب وجود دانشگاه­های پیشرفته و معتبر، هزینه­ های کم تحصیل، حمایت از دانشجویان بین المللی، برخورد یکسان با دانشجویان آلمانی و دانشجویان بین المللی از لحاظ پرداخت شهریه،

چرا تحصیل در مجارستان؟

چرا تحصیل در مجارستان؟ مجارستان کشور اروپایی کوچکی، که از امکانات دانشگاهی مناسبی برخوردار است و ادامه تحصیل در مجارستان برای متقاضیانی که بدنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی با هزینه پایین هستند می تواند به عنوان یک گزینه مطرح باشد.

ویزای کار آلمان

الزامات ویزای کار آلمان

الزامات ویزای کار آلمان ویزای کار آلمان و کسب ویزای کار آلمان Blue Card EU به منظور کار در یکی از با ثبات ترین  کشورهای اروپایی،که به دلیل کمبود قابل توجه نیروی کار ماهر در میان شهروندان خود، فرصت های شغلی فراوانی برای دیگر افراد متخصص از سراسر جهان پیشنهاد می نماید.

درباره بلو کارت آلمان

درباره بلو کارت آلمان

درباره بلوکارت آلمان (Blue Card) بلوکارت آلمان ،نیروهای متخصص که اهل کشورهای خارج از حوزه ی یورو می‌باشند، می‌توانند تقاضای اجازه کار موقت تحت عنوان Blue Card (بلو کارت یا کارت آبی) کنند. درخواست Blue Card باید به اداره اتباع خارجی در شهرها و ایالت های مختلف آلمان ارائه شود.

تماس با ما:

دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد، خیابان نهم شرقی (شعبانی)، پلاک ۲۴، طبقه ۳، واحد ۱۸


تلفن:  ۲۶۷۶۷۷۸۰-۰۲۱

ایمیل: info@arioapply.com

کشورهای مقصد:

آلمان                                          فرانسه

اتریش                                          ایتالیا

سوئد                                          گرجستان

اسلواکی

دسترسی سریع:

خانه                                         

درخواست مشاوره

مقالات مهاجرت                 

تماس با ما                          

علم و دانش بین المللی آریو

موسسه  “علم و دانش بین المللی آریو” با در اختیار داشتن کارشناسان و وکلای حرفه یی و متعهد در کشورهای مختلف آمادگی دارد در امور اخذ پذیرش تحصیلی و امور مهاجرتی در کشور مبدا و مقصد همراه موکلین گرامی خود باشد.

به سایت آریو اپلای خوش آمدید

آیا تمایل دارید مشاوره رایگان دریافت کنید؟ 
تایید و ارسال 
www.arioapply.com
close-link