تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی به دلیل هزینه های نسبتاً پایین و کیفیت مناسب آموزش در این کشور می توان گزینه مناسبی برای متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و دیگر رشته ها در اروپا باشد.

تحصیل در کشور اسلواکی همچون تحصیل در گرجستان هزینه های پایینتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد همچنین متقاضیان تحصیل در دانشگاه های دولتی می توانند بصورت رایگان تحصیل کنند. 

تحصیل در اسلواکی یکی از بهترین راه های ورود به اروپا و تحصیل در دانشگاههای معتبر اروپایی با هزینه مناسب می باشد در این راه کارشناسان موسسه علم و دانش بین الملل آریو پاسخگوی سوالات شما هستند.

مزایای تحصیل در اسلواکی

 • وجود دانشگاه های معتبر
 • بدون نیاز به مدرک زبان
 • ارزان بودن هزینه های تحصیل و زندگی نسبت به دیگر گشورهای اروپایی
 • امکان کار دانشجویی در حین تحصیل برای تمام مقاطع
 • معتبر بودن مدارک در تمام دنیا و وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران
 • امکان تحصیل به صورت رایگان در صورت تسلط به زبان اسلواک در دانشگاه های دولتی
 • امکان اخذ اقامت پس از پایان دوره تحصیل
 • امکان درخواست انتقالی به سایر کشورهای اروپایی بعد از ترم اول تحصیلی در اسلواکی

ترم های تحصیلی در دانشگاه های اسلواکی

سال تحصیلی از اول سپتامبر هر سال آغاز می شود. هر سال تحصیلی از دو نیمسال تشکیل شده است نیمسال زمستانی از سپتامبر تا ژانویه طول می کشد و نیمسال تابستانی از فوریه تا ژوئن طول می کشد.

سیستم آموزشی در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی در دانشگاه های ارائه دهنده آموزش عالی در چهار چوب برنامه تحصیلی که وزارت آموزش و پرورش ،علوم ،تحقیقات و ورزش کشور تعیین کرده، انجام می شود.

در اسلواکی برای تحصیلات عالی مراکز عمومی ،دولتی و خصوصی وجود دارد.موسسات آموزش عالی خصوصی توسط اشخاص حقوقی با دفتر ثبت نام در اسلواکی با تصویب دولت تاسیس شده اند.

کارشناسی در اسلواکی ۳ ساله است.

کارشناسی ارشد ۲ سال.

دکترا سه یا چهار سال است.

زبان تحصیل در دانشگاه های اسلواکی در مقطع کارشناسی اغلب به زبان اسلواکی است و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا زبان تدریس علاوه بر اسلواکی به زبان انگلیسی نیز می باشد که در این مقطع دانشجویان باید مدرک ایلتس 5.5 را داشته باشند. البته معمولا تسلط کافی به زبان انگلیسی کفایت می کند.

 متقاضیان به ادامه تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم داشته باشند و سن آنها بین 18 تا 24 سال باشد و در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو نباید بیش از 30 سال داشته باشد اما در مقطع دکترا شرایط سنی خاصی وجود ندارد.

دانشگاه های اسلواکی برای پذیرش، احتیاج به مدرک زبان (در ابتدا)، قبولی در کنکور و گواهی اشتغال به تحصیل ندارند، البته پذیرش از دانشگاه های دولتی اسلواکی کار راحتی نیست.

جایگاه دانشگاه های اسلواکی 

دانشگاه های کشور اسلواکی از رنکینگ بالایی در میان کشورهای اروپایی به خصوص در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برخوردار بوده و ضمن دارا بودن اساتید مجرب، دوره های تخصصی به زبان انگلیسی نیز در آنها برگزار می شود.

شما میتوانید با ورود به دانشگاههای اسلواکی درخواست انتقالی به سایر دانشگاههای اروپا را نیز بدهید.

اخذ پذیرش برای تحصیل در اسلواکی

دانشجویانی که قصد تحصیل در اسلواکی دارند باید مستقیماً به دانشگاه مربوطه درخواست پذیرش دهند. دانشجویان ممکن است برای چندین برنامه تحصیلی به چند دانشگاه مختلف درخواست پذیرش ارائه دهند.

 آخرین مهلت ارسال درخواست های پذیرش توسط هر کدام از دانشگاه ها بر اساس قوانین دانشگاه تنظیم می گردد و معمولاً اواخر فوریه و مارچ است. تاریخ شرکت در آزمون های ورودی ( آزمون نوشتاری و شفاهی یا تست استعداد) توسط دانشگاه های مربوطه تعیین می گردد و معمولاً بین ژوئن تا سپتامبر برگزار می شود.

هزینه تحصیل به زبان اسلواک

تحصیل به زبان اسلواک برای دانشجویان در دانشگاه های دولتی رایگان بوده اما این دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه در دوره های زبان اسلواک شرکت نمایند. این دوره ها رایگان نبوده و هزینه آن سالیانه بین ۶ تا ۷ هزار یورو می باشد.

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در اسلواکی

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی حدود ۸۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ هزار یورو در سال بوده و تحصیل در سایر رشته ها میانگین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ هزار یورو هزینه در بر دارد. به این هزینه ها باید هزینه های زندگی، مسکن و بیمه اجباری نیز افزوده شود که به طور میانگین مبلغی معادل ۵۰۰ یورو در ماه می باشد.

پذیرش دانشجویان بین المللی

شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در اسلواکی به این کشور سفر می کنند به طور کلی شبیه قوانین برای شهروندان اسلواکی است. دانشجویان بین المللی که دارای مدرک کارشناسی هستند شرایط عمومی برای پذیرش در دانشگاه های اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد را دارند. برای اخذ پذیرش مدارک تحصیلات قبلی شما باید توسط جمهوری اسلواکی اعتبار سنجی شود.

متقاضیان بین المللی که تمامی الزامات پذیرش را نداشته باشند باید در دوره های آمادگی شامل دوره آموزشی زبان اسلواکیایی شرکت کنند. این نوع دوره ها توسط موسسه آموزش زبان و دوره های آمادگی تحصیلی که یک واحد مستقل از دانشگاه Comenius University براتیسلاوا است برای افراد خارجی ارائه می گردد.

کار حین تحصیل در اسلواکی

دانشجویان در کشور اسلواکی می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته، مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند.

بورسیه تحصیلی در اسلواکی

بورسه تحصیلی در کشور اسلواکی در هر مقطع مستلزم تحصیل در دانشگاه های دولتی و به زبان اسلواکی می باشد. دارنده بورس تحصیلی نباید از کشور اسلواکی خروج نماید. دانشجویانی که بورس تحصیلی دریافت می کنند دارای بیمه درمانی می شوند. متقاضیان باید فرم الکترونیکی را به همراه ضمایم تکمیل نموده و به دانشگاه دولتی مورد نظر ارسال نمایند.

بورسیه تحصیلی در کشور اسلواکی معمولا به افرادی تعلق می گیرد که دارای رزومه های تحصیلی و کاری باشند.

اسلواکی کشور بسیار مناسبی جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اروپا می باشد. برای تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی، تحصیل داروسازی در اسلواکی و تحصیل پزشکی در اسلواکی علاقمندان می توانند پس از گذراندن دوره های زبان اسلواک بدون آزمون وارد دانشگاه شوند.

داشتن دیپلم ایران و قبولی در آزمون ورودی شرط ورود به رشته های گروه پزشکی می باشد.

دانشگاه پزشکی براتیسلاوا از جمله معتبرترین این دانشگاه ها می باشد.

ویزای دانشجویی اسلواکی

شهروندان خارجی که برای تحصیل در اسلواکی به این کشور سفر می کنند و مدت اقامت آنها بیش از ۹۰ روز در یک نیمسال است نیاز به دریافت اجازه اقامت موقت دارند.

شما می توانید درخواست ویزای دانشجویی خود را سه ماه جلوتر از تاریخ سفرتان به اسلواکی به سفارت این کشور ارائه دهید. بر اساس قانون، فرآیند دریافت ویزا نباید بیش از ۱۵ روز طول بکشد به جز موارد خاص که ممکن است ۶۰ روز به طول بیانجامد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی اسلواکی

 • فرم تکمیل شده ویزا
 • هزینه اداری (۶۰ یورو)
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی

مقالات تحصیل در اسلواکی

دوره های تخصصی دندانپزشکی
مشاوره مهاجرتی آریو اپلای
کانال اینستاگرام آریو اپلای
مقالات پربازدید
ویزای کار پرستاری آلمان

ویزای کار پرستاری آلمان

ویزای کار پرستاری آلمان ۲۰۱۹ طی سال های گذشته کشور آلمان به جهت تامین نیروی کار ماهر برنامه های مهاجرتی مختلفی را معرفی کرده. ویزای کار پرستاری آلمان یکی از این برنامه ها است.

۰ comments
کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card

کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card

کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card مجوزی است که افراد مشروط به کار می توانند در اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند.

۰ comments
دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹

دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹

دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹  تحصیل در مجارستان و تجربه زندگی در کشور مجارستان و تحصیل در دانشگاه و کالج برتر مجارستان می تواند یک انتخاب عالی برای ماجراجویی تحصیلی شما است. کشور مجارستان واقع در قلب اروپا با داشتن یک تاریخ پرشکوه و گذشته فرهنگی می تواند یکی از انتخاب های شما برای […]

۰ comments
اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان    تحصیل در آلمان و چگونگی اعزام دانشجو به آلمان مسئله ­ایست که ممکن است ذهن افرادی زیادی از جمله ذهن شما را درگیر کرده باشد. همانطور که خود می­دانید نظام تحصیلی که در این کشور وجود دارد بسیار قوی است.

مشاوره تحصیل در فرانسه

مشاوره تحصیل در فرانسه

مشاوره تحصیل در فرانسه اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد دارید از فرصت­های بی­شمار تحصیل در فرانسه همچون استفاده از تحصیل رایگان، برخورداری از کیفیت بالای آموزشی دانشگاه­ های برتر فرانسه و نیز برخورداری از امکانات رفاهی که در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می­ گیرد، بهره­ مند شوید، با ما همراه باشید […]

دانشگاههای برتر فرانسه

دانشگاههای برتر فرانسه

دانشگاه ­های برتر فرانسه اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد دارید در دانشگاه­ های برتر فرانسه تحصیل نمایید، تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید تا شما را با دانشگاه­ های برتر فرانسه آشنا کنیم شناخت دانشگاههای برتر فرانسه شما را در انتخاب بهترین دانشگاه جهت تحصیل یاری نماییم. موسسه آریو اپلای […]

دانشگاه­های آلمان

دانشگاه­های آلمان

دانشگاه­های آلمان تحصیل در دانشگاههای آلمان به موجب وجود دانشگاه­های پیشرفته و معتبر، هزینه­ های کم تحصیل، حمایت از دانشجویان بین المللی، برخورد یکسان با دانشجویان آلمانی و دانشجویان بین المللی از لحاظ پرداخت شهریه،

چرا تحصیل در مجارستان؟

چرا تحصیل در مجارستان؟ مجارستان کشور اروپایی کوچکی، که از امکانات دانشگاهی مناسبی برخوردار است و ادامه تحصیل در مجارستان برای متقاضیانی که بدنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی با هزینه پایین هستند می تواند به عنوان یک گزینه مطرح باشد.

ویزای کار آلمان

الزامات ویزای کار آلمان

الزامات ویزای کار آلمان ویزای کار آلمان و کسب ویزای کار آلمان Blue Card EU به منظور کار در یکی از با ثبات ترین  کشورهای اروپایی،که به دلیل کمبود قابل توجه نیروی کار ماهر در میان شهروندان خود، فرصت های شغلی فراوانی برای دیگر افراد متخصص از سراسر جهان پیشنهاد می نماید.

درباره بلو کارت آلمان

درباره بلو کارت آلمان

درباره بلوکارت آلمان (Blue Card) بلوکارت آلمان ،نیروهای متخصص که اهل کشورهای خارج از حوزه ی یورو می‌باشند، می‌توانند تقاضای اجازه کار موقت تحت عنوان Blue Card (بلو کارت یا کارت آبی) کنند. درخواست Blue Card باید به اداره اتباع خارجی در شهرها و ایالت های مختلف آلمان ارائه شود.

تماس با ما:

دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد، خیابان نهم شرقی (شعبانی)، پلاک ۲۴، طبقه ۳، واحد ۱۸


تلفن:  ۲۶۷۶۷۷۸۰-۰۲۱

ایمیل: info@arioapply.com

کشورهای مقصد:

آلمان                                          فرانسه

اتریش                                          ایتالیا

سوئد                                          گرجستان

اسلواکی

دسترسی سریع:

خانه                                         

درخواست مشاوره

مقالات مهاجرت                 

تماس با ما                          

علم و دانش بین المللی آریو

موسسه  “علم و دانش بین المللی آریو” با در اختیار داشتن کارشناسان و وکلای حرفه یی و متعهد در کشورهای مختلف آمادگی دارد در امور اخذ پذیرش تحصیلی و امور مهاجرتی در کشور مبدا و مقصد همراه موکلین گرامی خود باشد.

به سایت آریو اپلای خوش آمدید

آیا تمایل دارید مشاوره رایگان دریافت کنید؟ 
تایید و ارسال 
www.arioapply.com
close-link