تحصیل در اتریش

کشور اتریش و تحصیل در اتریش طی سالهای گذشته با توجه به امتیازات خوبی که دانشگاه های این کشور در اختیار دانشجویان قرار میدهد مورد مقبول بسیاری از علاقمندان به تحصیل در کشور های اروپایی می باشد.

 از مزیت های مهم تحصیل در اتریش می توان به شهریه کم و در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی تقریبا رایگان اشاره نمود.

موسسه علم و دانش بین المللی آریو  می تواند بدون مدرک زبان آلمانی برای متقاضیان علاقمند به تحصیل، از دانشگاه‌های اتریش پذیرش بگیرند.

 سوالات مربوط به تحصیل در اتریش

متقاضیان تحصیل در اتریش معمولاً به دنبال پاسخ سوالاتی هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت از جمله :

 •  شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش
 • تحصیل در رشته های پزشکی در کشور اتریش
 • مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اتریش
 • بورس های تحصیلی کشور اتریش
 • و همچنین مباحثی مربوط به سفارت و امور کنسولی جهت مراجعین

چرا تحصیل در اتریش

کشور اتریش با داشتن ۲۲ دانشگاه دولتی معتبر در رشته های مختلف، ۱۱ دانشگاه خصوصی و ۲۱ دانشگاه عالی آموزش فنی (fachhochschule) مقصد ایده آلی برای افرادی است که خواهان تحصیل در اروپا هستند.

در اتریش طیف وسیعی از رشته ها را خواهید یافت که به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می شوند. این کشور به خاطر  عضویت در اتحادیه اروپا، ثبات اقتصادی، امنیت اجتماعی بالا، مهاجر پذیر بودن، فرصت های شغلی و امکان کار و کسب اقامت همواره مورد توجه بسیاری برای ادامه تحصیل است.

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش با توجه به نوع پذیرش متقاضی متغیر می باشد بطور مثال تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش مانند تحصیل در آلمان رایگان می باشد و دانشجو فقط باید برای هر ترم تحصیلی در دانشگاه های دولتی اتریش مبلغی پرداخت کند که این مبلغ با توجه به نوع دانشگاه از ترمی حدود ۳۸۰ تا ۷۶۰ یورو متفاوت است.

همچنین دانشجویان بین المللی موظفند از بدو ورود به اتریش قرارداد بیمه داشته باشند که این هزینه ماهانه حدود ۵۴ یورو می‌باشد دانشجویی باید را هر ترم این هزینه را پرداخت نمایند.

نکته در خصوص تحصیل در اتریش

البته تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش هزینه های متفاوتی دارد که با توجه به رشته و دانشگاه کارشناسان موسسه علم و دانش بین المللی آریو  مشخصات دانشگاه ها و هزینه های بروز مربوطه را در جلسات حضوری خدمت داوطلبان تحصیل در اتریش اعلام می کنند.

همانطور که گفته شد اتریش از جمله ثروتمندترین کشورهای جهان شمرده شده است، هزینه عمومی زندگی و تحصیل در اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپایی خیلی بالا نیست. بیشترین هزینه ای که دانشجو باید پرداخت کند مربوط به اجاره خانه می شود.

اجازه کار  حین تحصیل در اتریش

اجازه کار دانشجویان در اتریش بر حسب مقطع تحصیلی در هفته متفاوت و به شرح ذیل می باشد( منظور از کار، کار نیمه وقت میباشد):

 • دانشجویان دوره کارشناسی  ۱۰ ساعت
 • دانشجویان دوره کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت 
 • دانشجویان دوره دکتری ۲۰ الی ۴۰ ساعت 

بورس های تحصیلی در اتریش

داوطلبان تحصیل در اتریش می توانند از کمک های مختلف تحصیلی و بورس تحصیلی ارائه شده توسط سازمان های اتریش یا دانشگاه ها بهره مند شوند.
دولت فدرال برای دانشجویانی که از کشور های کمتر توسعه یافته اقدام به کسب پذیرش می نمایند بورس های تحصیلی نیز در نظر گرفته که تقریبا ارزش کمک های مالی بین ۴۷۵ تا ۶۷۹ یورو در ماه است.

طول دوره های آموزشی و تحصیل در اتریش

طول دوره اکثر دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی جهت تحصیل در اتریش به شرح زیر هستند:

 • مقطع کارشناسی ۴ ساله
 • مقطع کارشناسی ارشد۲ ساله
 • مقطع دکتری ۵ ساله

تقویم آموزشی دانشگاه های اتریش

سال تحصیلی در اتریش، از اول اکتبر آغاز می شود و در ۳۰ سپتامبر سال بعد به پایان می رسد و شامل دو ترم است:
ترم زمستان (۱ اکتبر تا ۳۰ ژانویه)
ترم تابستان (۱ مارس تا ۳۰ سپتامبر)

در ایام کریسمس، بین دوترم و تعطیلات تابستانی کلاسی برگزار نمی شود. البته بسته به نوع دانشگاه در  فصل تابستان استثناهایی هم وجود دارد.

شرایط تحصیل در  اتریش

دانشجویان ایرانی جهت تحصیل در اتریش (دانشگاه های دولتی اتریش) برای مقاطع مختلف تحصیلی ابتدا باید در رشته مورد نظر خود در کنکور سراسری قبول شوند.

البته بعضی از رشته ها استثناء هستند. اما داوطلبان رشته های پزشکی و داندانپزشکی علاوه بر قبولی در کنکور سراسری باید در آزمون ورودی هم شرکت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی و در برخی دانشگاه ها علاوه بر آلمانی زبان انگلیسی هم تدیس می شود.

نکته: دانشجو باید در سطح B2 به زبان آلمانی مسلط باشد اما در بدو ورود نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

 در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های اتریش

 1. کپی صفحه اول پاسپورت
 2. دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 3. ترجمه رسمی به زبان آلمانی کلیه مدارک تحصیلی کسب شده متقاضی به همراه ریز نمرات
 4. ترجمه رسمی نامه سازمان سنجش مبنی بر قبولی در کنکور سراسری ایران به همره گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو (ویژه متقاضیان کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 5. رزومه (CV) برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا
 6. انگیزه نامه دانشجو برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا
 7. مدرک زبان آلمانی و انگلیسی درصورت گذراندن و کسب مدرک

نکات قابل توجه علاقمندان به تحصیل در اتریش

برخی مدارک با توجه به شرایط دانشجو، مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد تقاضا متفاوت است.
کلیه مدارک تحصیلی می‌بایست پس از تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ایران به تایید سفارت اتریش در ایران برسد و این مدارک پس از تایید وکیل معتمد سفارت اتریش قابل تایید سفارت می‌باشد  که در این مرحله کارشناسان ما همراهتان هستند.

مهلت تقاضانامه تحصیلی برای ترم اول تا ۵ سپتامبر و برای ترم دوم تا ۵ فوریه می‌باشد.

ویزای تحصیلی اتریش

جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش متقاضی می بایست در ابتدا پذیرش تحصیلی خود  از یکی از دانشگاه‌های اتریش را دریافت نموده و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید.

 در این مرحله اقدام به درخواست ویزا و تحویل مدارک از سفارت اتریش در ایران می نمایید .درصورت ارائه مدارک کامل و بدون نقص برای شما یک ویزای سه ماهه صادر می‌شود که پس از ورود به اتریش می‌توانید کارت اقامت یکساله خود را از اداره مربوطه دریافت نمایید.

از دیگر امتیازهای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش برای متقاضیان متعهل امکان همراهی همسر  و فرزندان شما به طور همزمان بعد از ارائه درخواست ویزای همراه می باشد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

 • فرم درخواست اقامت همراه با عکس پاسپورتی
 • نامه معتبر پذیرش دانشگاه اتریش متقاضی
 • نامه مدرک تامین مالی (حساب بانکی یا ضمانت نامه از فرد اتریشی)
 • مدارکی دال بر محل اقامت در اتریش، اجاره نامه محل اقامت یا خوابگاه دانشجویی
 • مدارک ترجمه شده رسمی شامل شناسنامه، گواهی عدم سوء پیشینه و قباله ازدواج دانشجویان متاهل به زبان آلمانی.
 • گذرنامه معتبر و کپی تمام صفحات گذرنامه
 • بیمه مسافرتی

جهت اخذ پذیرش تحصیلی اتریش در تمامی مقاطع و همچنین بورسیه تحصیلی اتریش مشاوران ما پاسخگویشما هستند.

مقالات تحصیل در اتریش

دوره های تخصصی دندانپزشکی
مشاوره مهاجرتی آریو اپلای
کانال اینستاگرام آریو اپلای
مقالات پربازدید
ویزای کار پرستاری آلمان

ویزای کار پرستاری آلمان

ویزای کار پرستاری آلمان ۲۰۱۹ طی سال های گذشته کشور آلمان به جهت تامین نیروی کار ماهر برنامه های مهاجرتی مختلفی را معرفی کرده. ویزای کار پرستاری آلمان یکی از این برنامه ها است.

۰ comments
کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card

کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card

کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card مجوزی است که افراد مشروط به کار می توانند در اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند.

۰ comments
دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹

دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹

دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹  تحصیل در مجارستان و تجربه زندگی در کشور مجارستان و تحصیل در دانشگاه و کالج برتر مجارستان می تواند یک انتخاب عالی برای ماجراجویی تحصیلی شما است. کشور مجارستان واقع در قلب اروپا با داشتن یک تاریخ پرشکوه و گذشته فرهنگی می تواند یکی از انتخاب های شما برای […]

۰ comments
اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان    تحصیل در آلمان و چگونگی اعزام دانشجو به آلمان مسئله ­ایست که ممکن است ذهن افرادی زیادی از جمله ذهن شما را درگیر کرده باشد. همانطور که خود می­دانید نظام تحصیلی که در این کشور وجود دارد بسیار قوی است.

مشاوره تحصیل در فرانسه

مشاوره تحصیل در فرانسه

مشاوره تحصیل در فرانسه اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد دارید از فرصت­های بی­شمار تحصیل در فرانسه همچون استفاده از تحصیل رایگان، برخورداری از کیفیت بالای آموزشی دانشگاه­ های برتر فرانسه و نیز برخورداری از امکانات رفاهی که در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می­ گیرد، بهره­ مند شوید، با ما همراه باشید […]

دانشگاههای برتر فرانسه

دانشگاههای برتر فرانسه

دانشگاه ­های برتر فرانسه اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد دارید در دانشگاه­ های برتر فرانسه تحصیل نمایید، تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید تا شما را با دانشگاه­ های برتر فرانسه آشنا کنیم شناخت دانشگاههای برتر فرانسه شما را در انتخاب بهترین دانشگاه جهت تحصیل یاری نماییم. موسسه آریو اپلای […]

دانشگاه­های آلمان

دانشگاه­های آلمان

دانشگاه­های آلمان تحصیل در دانشگاههای آلمان به موجب وجود دانشگاه­های پیشرفته و معتبر، هزینه­ های کم تحصیل، حمایت از دانشجویان بین المللی، برخورد یکسان با دانشجویان آلمانی و دانشجویان بین المللی از لحاظ پرداخت شهریه،

چرا تحصیل در مجارستان؟

چرا تحصیل در مجارستان؟ مجارستان کشور اروپایی کوچکی، که از امکانات دانشگاهی مناسبی برخوردار است و ادامه تحصیل در مجارستان برای متقاضیانی که بدنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی با هزینه پایین هستند می تواند به عنوان یک گزینه مطرح باشد.

ویزای کار آلمان

الزامات ویزای کار آلمان

الزامات ویزای کار آلمان ویزای کار آلمان و کسب ویزای کار آلمان Blue Card EU به منظور کار در یکی از با ثبات ترین  کشورهای اروپایی،که به دلیل کمبود قابل توجه نیروی کار ماهر در میان شهروندان خود، فرصت های شغلی فراوانی برای دیگر افراد متخصص از سراسر جهان پیشنهاد می نماید.

درباره بلو کارت آلمان

درباره بلو کارت آلمان

درباره بلوکارت آلمان (Blue Card) بلوکارت آلمان ،نیروهای متخصص که اهل کشورهای خارج از حوزه ی یورو می‌باشند، می‌توانند تقاضای اجازه کار موقت تحت عنوان Blue Card (بلو کارت یا کارت آبی) کنند. درخواست Blue Card باید به اداره اتباع خارجی در شهرها و ایالت های مختلف آلمان ارائه شود.

تماس با ما:

دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد، خیابان نهم شرقی (شعبانی)، پلاک ۲۴، طبقه ۳، واحد ۱۸


تلفن:  ۲۶۷۶۷۷۸۰-۰۲۱

ایمیل: info@arioapply.com

کشورهای مقصد:

آلمان                                          فرانسه

اتریش                                          ایتالیا

سوئد                                          گرجستان

اسلواکی

دسترسی سریع:

خانه                                         

درخواست مشاوره

مقالات مهاجرت                 

تماس با ما                          

علم و دانش بین المللی آریو

موسسه  “علم و دانش بین المللی آریو” با در اختیار داشتن کارشناسان و وکلای حرفه یی و متعهد در کشورهای مختلف آمادگی دارد در امور اخذ پذیرش تحصیلی و امور مهاجرتی در کشور مبدا و مقصد همراه موکلین گرامی خود باشد.

به سایت آریو اپلای خوش آمدید

آیا تمایل دارید مشاوره رایگان دریافت کنید؟ 
تایید و ارسال 
www.arioapply.com
close-link