علم و دانش بین المللی آریوپذیرش تحصیلی
ویزای کار آلمانتحصیل در خارج
علم و دانش بین المللی آریوعلم و دانش بین المللی آریو
اخذ پذیرش دانشجویی اتریش | آلماناخذ پذیرش دانشجویی اتریش | آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان بعنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین قطعب صنعتی جهان مورد تقاضای اکثریت داوطلبان به تحصیل در خارج از کشور می باشد.

آلمان بعنوان کشوری پیشرفته با امکانات آموزشی، رفاهی مطلوب و نیاز بازار کار به نیروی تخصصی و تحصیل کرده می تواند مقصد نهایی برای تحصیلات تکمیلی و زندگی اکثر داوطلبان تحصیل در آلمان باشد.

موسسه علم و دانش بین المللی آریو  آمادگی دارد برای متقاضیان علاقمند به تحصیل از دانشگاه‌های آلمان در کلیه مقاطع پذیرش بگیرند.

چرا تحصیل در آلمان

انگیزه تحصیل در آلمان را می توان از جنبه های مختلفی مورد ارزیابی و سنجش قرار داد. اما عمدترین این دلایل را می توان اینگونه بر شمرد؛ جامعه مهاجر پذیر و چند فرهنگی کشور آلمان طی سالهای گذشته، بورسیه ها و کمک هزینه های دانشجویی در برخی از دانشگاه ها امکان تحصیل رایگان، برخورداری از امکانات و فضاهای آموزشی با استاندارد های روز، امکان کار حین تحصیل، فرصت های شغلی و اشتغال بعد از اتمام تحصیلات و دریافت اقامت دائم کشور آلمان.

هزینه تحصیل در آلمان

یکی از علت‌های جذابیت دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان خارجی عدم پرداخت شهریه باشد. اما  نکته قابل توجه اینکه امکان تحصیل رایگان در همه ایالت‌های آلمان وجود ندارد.

بطور مثال در ایالت ‌شهر برلی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برلین در نخستین رشته در تمامی مقاطع شهریه‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌شود.

 این قانون برای دانشجویان خارجی و غیرعضو در اتحادیه اروپا هم معتبر است.

 نکته قابل توجه در خصوص هزینه تحصیل در آلمان

دانشجویان دانشگاه‌های دولتی برلین اما ملزم به پرداخت مبلغی برای پوشش هزینه‌های اداری و در ازای استفاده از خدمات اجتماعی و دانشجویی هستند که بسته به موسسه آموزش عالی متفاوت است.

 برای مثال در دانشگاه آزاد برلین این مبلغ برای ترم زمستانی ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ حدود ۳۲۰ یورو تعیین شده که هزینه‌های دانشجویی و خدمات اجتماعی و اداری و بلیط دانشجویی در هر ترم را در بر می‌گیرد.

در این خصوص از کارشناسان ما مشاوره دریافت نمایید.

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان به عواملی مانند شهر محل سکونت و عادات شخصی بستگی دارد و به همین دلیل نمی‌توان عدد دقیقی را عنوان کرد. اما میتوان گفت که بر اساس محل سکونت و سبک زندگی، این عدد میتواند بین 550 تا 750 یورو در ماه قرار بگیرد.

از مزیت های رفاهی و تحصیل در آلمان می توان به سیستم حمل و نقل دانشجو در شهر محل سکونت و کلیه شهرهای اطراف که بصورت رایگان می باشد اشاره کرد.

هزینه تردد دانشجویی در آلمان

دانشجو آلمانی هر ترم یعنی هر 6 ماه یکبار مبلغی حدود 300 یورو به دانشگاه می پردازد و در عوض کارت حمل و نقل رایگان(Semester Ticket) دریافت می کنند . در واقع این کارت کارت دانشجویی شما نیز محصوب می شود. که بواسطه آن دیگر نیازی به خرید بلیط اتوبوس و یا مترو ندارد و رفت و آمدش در شهر محل سکونت و یا شهرهای اطراف کاملا رایگان خواهد شد. هزینه ی Semester Ticket در حدود 300 یورو به ازای هر ترم است.

هزینه بیمه دانشجویی در آلمان

هزینه های درمانی در آلمان گران می باشد. اما دانشجو با پرداخت بیمه در هر ماه، کارت بیمه دریافت می کند که بواسطه آن در سراسر اتحادیه اروپا میتواند بصورت رایگان تحت مداوا قرار بگیرد.

 هزینه بیمه دانشجویی برای دانشجویان زیر 30 سال 160 یورو است که نصف این مبلغ را دولت آلمان و نصف دیگر را دانشجو (بدون درنظر گرفتن ملیت) یعنی 80 یورو در هر ماه.

اجازه کار  حین تحصیل در فرانسه

طبق قانون در آلمان دانشجویان در هفته 20 ساعت اجازه کار دارند، بدون شک سطح زبان آلمانی و مهارتهای شما بسیار کمکتان خواهد کرد تا کار مناسب با درآمد مناسب پیدا کند.

در صورت تخطی از ساعات کاری مجاز باید به سیستم تأمین اجتماعی کشور آلمان پول پرداخت کنید. البته اگر در خودِ دانشگاه و با عناوینی مثل دستیار پژوهشی به کار مشغول شوید، می‌توانید از حد تعیین‌شده بیشتر کار کنید.

فراموش نکنید که قوانین اشتغال در ارتباط با دانشجویان خارجی بسیار سخت‌گیرانه هستند. چنانچه آن‌ها را رعایت نکنید حتی ممکن است از کشور آلمان اخراج شوید!

بورس های تحصیلی در آلمان

تحصیل در آلمان از این لحاظ که آلمان جزو ارزان ترین و دانشجویی پذیرترین کشور اروپا برای تحصیل است این کشور در سطح بین المللی هم دارای اعتباری ویژه ای است.

طیف وسیع بورسیه های دولتی و غیر دولتی برای علاقمندان به تحصیل در آلمان قبل دریافت می باشد. بسته عواملی همچون سن، مقطع مورد درخواست متقاضی تحصیل در آلمان و رزومه تحصیلی و کاری میزان و نوع بورسیه می تواند متغیر باشد.

کارشناسان موسسه علم و دانش بین المللی آریو ضمن بررسی شرایط داوطلبان تحصیل در آلمان تجربان خود در این خصوص را با شما به اشتراک می گذارند.

تقسیم بندی مراکز آموزش عالی آلمان

ادامه تحصیلات در آلمان معمولا در یکی از مراکز به شرح ذیل امکان پذیر می باشد:

۱-دانشگاه ها

نظام آموزشی کشور آلمان در دانشگاه های این کشور منطبق با نظام بین المللی است و در سه مقطع bachelor, master و PhD دانشجو می پذیرد. اشخاص در دانشگاه ها به غنی سازی دانش تئوری خود در کنار فعالیت های علمی پژوهشی می پردازند. بعد از پایان تحصیلات خود این افراد می توانند وارد مقطع بعدی و یا در صورت تمایل وارد بازار کار شوند.

۲- مراکز آموزش عالی فنی در آلمان

کسانی که علاقه دارند با یادگیری عملی حرفه های مختلف وارد بازار کار شوند می توان تحصیل در این مراکز را برگزینند. این امکان برای این افراد وجود دارد که در کنار دروس تئوری آموزش عملی حرفه مورد نظر خود را نیز داشته باشند. ورود به این مراکز به راحتی امکان پذیر نیست و همواره لازم است متقاضیان آزمون ورودی مربوطه را پشت سر بگذرانند. داشتن مهارت های زبان آلمانی در سطحی بالا, برای ورود و تحصیل در این مراکز الزامی می باشد.

۳- آکادمی های آموزشی هنر و موسیقی در آلمان

برای افرادی که علاقه و استعداد تحصیل در انواع رشته های هنری مانند: نقاشی, گرافیک, سینما, مد و لباس و … را دارند تحصیل در این مراکز گزینه خوبی است. البته شایان ذکر است که متقاضی باید توانایی آن را داشته باشد که در آزمون های عملی این موسسات شرکت کند نمره قبولی را کسب نماید و همچمین در مصاحبه شفاهی این آکادمی ها نیز موفق جلوه نماید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش برای کالج های آلمان

 1. ترجمه ی مدرک دیپلم و ریز نمرات
 2. ترجمه ی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 3. کپی پاسپورت
 4. کپی شناسنامه
 5. عکس ۴×۶ متقاضی
 6. مدرک زبان آلمانی حداقل B1
 7. کارنامه ی قبولی در کنکور سراسری (در صورت وجود)

متقاضیانی که یک سال تحصیلی یعنی معادل ۲۴-۳۰ واحد درسی در دانشگاه های سراسری یا آزاد را در ایران گذرانده اند می توانند مستقیما وارد دانشگاه های آلمان (بدون نیاز به کالج) شوند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه ی آلمان

 • خلاصه سوابق کاری و آموزشی
 • توصیه نامه(حداقل دو عدد)
 • عکس پاسپورت
 • کپی پاسپورت
 • گواهی آزمون GMAT / GRE (در صورت وجود)
 • گواهی پزشکی
 • بیمه نامه دانشجویی
 • فرم های مربوطه
 • اثبات بودجه و تمکن مالی متقاضی تحصیل در آلمان

کلیه مدارک باید به زبان آلمانی و در ترتیب مورد نظر سفارت ارائه شود جهت راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقالات تحصیل در آلمان

دوره های تخصصی دندانپزشکی
مشاوره مهاجرتی آریو اپلای
کانال اینستاگرام آریو اپلای
مقالات پربازدید
ویزای کار پرستاری آلمان

ویزای کار پرستاری آلمان

ویزای کار پرستاری آلمان ۲۰۱۹ طی سال های گذشته کشور آلمان به جهت تامین نیروی کار ماهر برنامه های مهاجرتی مختلفی را معرفی کرده. ویزای کار پرستاری آلمان یکی از این برنامه ها است.

۰ comments
کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card

کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card

کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card مجوزی است که افراد مشروط به کار می توانند در اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند.

۰ comments
دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹

دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹

دانشگاه و کالج برتر مجارستان ۲۰۱۹  تحصیل در مجارستان و تجربه زندگی در کشور مجارستان و تحصیل در دانشگاه و کالج برتر مجارستان می تواند یک انتخاب عالی برای ماجراجویی تحصیلی شما است. کشور مجارستان واقع در قلب اروپا با داشتن یک تاریخ پرشکوه و گذشته فرهنگی می تواند یکی از انتخاب های شما برای […]

۰ comments
اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان    تحصیل در آلمان و چگونگی اعزام دانشجو به آلمان مسئله ­ایست که ممکن است ذهن افرادی زیادی از جمله ذهن شما را درگیر کرده باشد. همانطور که خود می­دانید نظام تحصیلی که در این کشور وجود دارد بسیار قوی است.

مشاوره تحصیل در فرانسه

مشاوره تحصیل در فرانسه

مشاوره تحصیل در فرانسه اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد دارید از فرصت­های بی­شمار تحصیل در فرانسه همچون استفاده از تحصیل رایگان، برخورداری از کیفیت بالای آموزشی دانشگاه­ های برتر فرانسه و نیز برخورداری از امکانات رفاهی که در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می­ گیرد، بهره­ مند شوید، با ما همراه باشید […]

دانشگاههای برتر فرانسه

دانشگاههای برتر فرانسه

دانشگاه ­های برتر فرانسه اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد دارید در دانشگاه­ های برتر فرانسه تحصیل نمایید، تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید تا شما را با دانشگاه­ های برتر فرانسه آشنا کنیم شناخت دانشگاههای برتر فرانسه شما را در انتخاب بهترین دانشگاه جهت تحصیل یاری نماییم. موسسه آریو اپلای […]

دانشگاه­های آلمان

دانشگاه­های آلمان

دانشگاه­های آلمان تحصیل در دانشگاههای آلمان به موجب وجود دانشگاه­های پیشرفته و معتبر، هزینه­ های کم تحصیل، حمایت از دانشجویان بین المللی، برخورد یکسان با دانشجویان آلمانی و دانشجویان بین المللی از لحاظ پرداخت شهریه،

چرا تحصیل در مجارستان؟

چرا تحصیل در مجارستان؟ مجارستان کشور اروپایی کوچکی، که از امکانات دانشگاهی مناسبی برخوردار است و ادامه تحصیل در مجارستان برای متقاضیانی که بدنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی با هزینه پایین هستند می تواند به عنوان یک گزینه مطرح باشد.

ویزای کار آلمان

الزامات ویزای کار آلمان

الزامات ویزای کار آلمان ویزای کار آلمان و کسب ویزای کار آلمان Blue Card EU به منظور کار در یکی از با ثبات ترین  کشورهای اروپایی،که به دلیل کمبود قابل توجه نیروی کار ماهر در میان شهروندان خود، فرصت های شغلی فراوانی برای دیگر افراد متخصص از سراسر جهان پیشنهاد می نماید.

درباره بلو کارت آلمان

درباره بلو کارت آلمان

درباره بلوکارت آلمان (Blue Card) بلوکارت آلمان ،نیروهای متخصص که اهل کشورهای خارج از حوزه ی یورو می‌باشند، می‌توانند تقاضای اجازه کار موقت تحت عنوان Blue Card (بلو کارت یا کارت آبی) کنند. درخواست Blue Card باید به اداره اتباع خارجی در شهرها و ایالت های مختلف آلمان ارائه شود.

تماس با ما:

دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد، خیابان نهم شرقی (شعبانی)، پلاک ۲۴، طبقه ۳، واحد ۱۸


تلفن:  ۲۶۷۶۷۷۸۰-۰۲۱

ایمیل: info@arioapply.com

کشورهای مقصد:

آلمان                                          فرانسه

اتریش                                          ایتالیا

سوئد                                          گرجستان

اسلواکی

دسترسی سریع:

خانه                                         

درخواست مشاوره

مقالات مهاجرت                 

تماس با ما                          

علم و دانش بین المللی آریو

موسسه  “علم و دانش بین المللی آریو” با در اختیار داشتن کارشناسان و وکلای حرفه یی و متعهد در کشورهای مختلف آمادگی دارد در امور اخذ پذیرش تحصیلی و امور مهاجرتی در کشور مبدا و مقصد همراه موکلین گرامی خود باشد.

به سایت آریو اپلای خوش آمدید

آیا تمایل دارید مشاوره رایگان دریافت کنید؟ 
تایید و ارسال 
www.arioapply.com
close-link